Mobil

iPhone, kirpinin parmak izini bile okuyor!

RM Videos ismindeki YouTube kanalı, iPhone'un parmak izi okuyucusunun sınırlarını zorladı. iPhone, bir kirpinin bile parmak izini okuyabiliyor! İşte o ilginç video!

iPhone, kirpinin parmak izini bile okuyor!

iPhone 5s ile hayatımıza giren parmak izi okuyucusu Touch ID, iPhone 6s modeli ile daha hızlı ve daha güvenli hale gelmişti. iPhone 6s ve sonrası iPhone modellerinde yer alan Touch ID v2, daha hızlı parmak okumasından dolayı ana ekran tuşuna bir defa basma ile anında kilidi açıyordu.

Tabii bu durum telefonda bildirim var mı diye bu tuşu kullananları sinirlendirmişti. Ancak hızdan doğan bu handikap, iOS 10'da yer alan uyandırmak için kaldır özelliği ile bir nebze de olsa giderilmişti.

iPhone'un parmak izi konusunda çok hassas davrandığını biliyoruz. YouTube kullanıcısı olan RM Videos, iPhone'a bir kirpinin parmak izini okutmayı başardı. Güvenlik konusunda eğer paranoyak davranıyorsanız bir kirpi alıp sadece onun parmak izini okutabilir ve evcil hayvanınız ile tuş kilidini açabilirsiniz :)

İşte iPhone'un parmak izi okuyucusunun sınırlarını zorlayan o video

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.