Tasarım bakımından iPhone’dan bazı izler taşıyan akıllı telefonun arkasında 13 megapiksel kamera bulunuyor. Bu kameraya eşlik eden 16 megapiksel ön kamera ise akıllı telefona esas şöhretini sağlıyor.

Akıllı telefonun 16 megapiksel ön kamerası, f/2.0 diyafram açıklığına sahip. Böylelikle hem yüksek oranda ışık hem de şaşırtıcı seviyede detay yakalamak mümkün oluyor. Bu kamera, selfie kameraları konusunda standartları yukarıya çekiyor.

Cihazı test edenler, kameranın performansının çözünürlüğünün yüksekliğine eş değer bir seviyede olmadığını belirtseler de; 16 megapiksel ön kameranın şirket için uygun bir pazarlama aracı olduğu gerçeği değişmiyor. Selfie odaklı ve uygun fiyatlı akıllı telefonları Avrupa pazarına sunmaya F1 ile başlayan Oppo, bu yaklaşımını F1 Plus işe devam ettiriyor. Avrupa’da 389 avro karşılığı satılacak olan akıllı telefonun ABD pazarında satışa sunulması beklenmiyor.

Oppo F serisinin daha önceki akıllı telefonlarında da dikkat çeken üretim kalitesi, F1 Plus’ta da kendisini gösteriyor. Akıllı telefon, bazı noktalarda fazlasıyla ilham aldığı iPhone 6s Plus kadar ince bir işçiliğin izlerini taşıyor. iPhone 6s Plus gibi 5.5 inç ekrana sahip olan telefon, bu ekranı daha küçük ve ince bir kasaya sığdırmayı başarıyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.