Mobil

iPhone kullanıcıları Samsung sahipleri kadar mutlu değil

iPhone kullanıcıları, Samsung telefon sahiplerine göre daha mutsuz.


2016 yılından bu yana sosyal paylaşım ağı Twitter'da yayınlanan geri bildirimleri analiz eden yeni bir araştırmaya göre, iPhone kullanıcıları, bir Samsung cihazına sahip olanlar kadar telefonlarından memnun değiller.

Pazar araştırması firması LikeFolio, Apple ekosistemindeki olumlu düşüncenin son 12 ay boyunca hemen hemen aynı kalmasına rağmen Samsung, özellikle ilkbaharda Galaxy S8 ve S8+ ürünlerinin piyasaya sürülmesinin ardından önemli ölçüde daha iyi performans gösterdiğini belirtti.

Aşağıdaki grafikte de görebileceğiniz gibi, Güney Koreli firma geçen yıl Galaxy Note 7 fiyaskosu nedeniyle önemli bir düşüş yaşadı. Samsung'un 2016 yılına ait telefonu firma tarafından geri çağrıldı ve patlamaya ve yanmaya neden olan arızalı pilleri keşfettikten sonra tamamen toplatıldı.

Bununla birlikte Samsung, bundan sonra önemli ölçüde iyileşme sağladı ve Galaxy S8 serisi büyük bir fark yarattı.

Öte yandan Cupertinolu şirket Apple, bu yıllara kadar iPhone'da büyük çaplı bir revizyon yapmadı ve bu nedenle önümüzdeki aylarda Apple tarafından bir artış yaşanması muhtemel.

iPhone 7, çift kamera sistemini tanıtan Plus modelinin yanısıra, iPhone 6s ve iPhone 6'ya kıyasla çok az değişiklik getirdi ancak, şirketin payını artırmak için yeterli olmadı.

Bununla birlikte, OLED ekranı, yüz tanıma sistemi, dikey çift kamera, kablosuz şarj ve diğerleri gibi yükseltmeler ile tanıtan iPhone X'in piyasaya sürülmesi, Apple'ı daha da yükseltmeli.

Ayrıca, genel olarak Samsung'un tweet'leri iPhone'dakilere kıyasla açıkça daha pozitif ve, iPhone X bu sefer Apple'a öncülük etmek için yeterli olmayabilir.

Yorumlar
Merdo
İphone mahrumiyettir
Cevapla
Merdo
İphone pişmanlıktır ....
Cevapla
memoli
suan s7 edge kullanıyorum öncesinde iphone 7, 7 plus 6s, 6splus da kullandım ama s7 edgenin verdiği hazzı vermiyor samsung s7 ile çağ atlamıştır. s8 i söylemiyorum bile
Cevapla
zigmo
İphone X 'in yarısını üreten Samsung'u tebrik ediyorum. :) Neden gidip X alayım ki? S8 her anlamıyla muazzam bir telefon ve şunu itiraf etmek istiyorum. Kullanım ve ele yerleşimi konusunda çok başarılı adamlar herşeyi hesaplamışlar. Donuyor kasıyor diyenlere gelince o bahsettiğiniz olay 2014 yılındaydı ve jellybean serisinde sorun vardı. Bilginize.
Cevapla
Yav he
Kullanmasak keklicen kasıyor net... şu her sene samsungun yeni bir telefonu çıkınca yapılan - kasma olayı eskide kaldı- muhabbetinden gına geldi gidip yeni telefonu alıp ellerine kasmıyor diye ortalıkta geziniyorlar başkalarınıda kandırıp aldırtıyorlar sonra telefon 1 sene sonra pert kasım kasım kasılıyor. Sonra yine aynı muhabbbet s9 çıkıyor ve arkadaşlar o kasma muhabbeti s8 s7 de kaldı diyorlar s3 ve s4 den beri aynı muhabbet robot gibi aynı şeyleri söylüyorlar.
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.