Mobil

iPhone kullanıcıları son iOS güncellemesi yüzünden çok pişman

Apple en son iOS 14.6 güncellemesini yayınladı. Görünüşe göre kullanıcılar güncelleme ile birlikte gelen ciddi bir problemle karşı karşıya.

iPhone kullanıcıları son iOS güncellemesi yüzünden çok pişman

Geçen haftanın başlarında iPhone'unuza iOS 14.6'yı yüklediyseniz, ve bazı şeylerden memnun değilseniz yalnız değilsiniz.

Apple söz konusu olduğunda, elbette, onlarca (belki de yüzlerce) hoşnutsuz müşterinin Reddit, Twitter, MacRumors forumları ve şirketin kendi topluluk destek web sayfalarında şikayetler yağdırması normal. Son güncelleme ile gelen problem de ani pil dayanıklılığının bozulmasıyla ilgili.

iPhone pil ömrü büyüyen bir problem haline geldi

Aynı konuyla ilgili ürkütücü derecede benzer şikayetlerin sayısı, gittikçe artıyor. Bu sebeple Apple'ın bir tür düzeltme veya geçici çözüme ulaşması bekleniyor. Şu an için hiç kimse, yeni 5G özellikli 12 ailesinden eski 7 serisine ve daha fazlasına kadar bir dizi farklı iPhone modelinin iOS 14.6'da aynı olağandışı davranışı sergilemesine neyin sebep olduğunu tam olarak bilmiyor. 

Son birkaç gün içinde düşüşü fark eden kullanıcıların yaşadığı pil tüketimi seviyesi, kişiden kişiye farklılık gösteriyor gibi görünüyor. Bazıları mobil cihazlarının pilinin eskisinden sadece yüzde 15 veya 20 daha hızlı tükendiğini iddia ederken, diğerleri yaklaşık olarak pil ömrünün %50 kadar azaldığını iddia ediyor.

Bu, Apple'ın mümkün olan en kısa sürede çözmesi gereken oldukça ciddi bir sorun. Bazı kullanıcılar, iOS 14.5'e geri dönerek, şüphesiz yazılımla ilgili hatadan kurtulmak için başka yollarının olmadığını söylüyor. Aslında, birkaç kişi sorunların Apple'ın mobil platformunun önceki sürümüyle başladığını ve iOS 14.6'ya güncelledikten sonra kötüleştiğini iddia ediyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.