iPhone kullanıcılarının çok sevdiği o özellik geri geldi!

iPhone kullanıcılarının uzun süredir talep ettikleri pil yüzdesini gösterme özelliği, aradan geçen 5 yılın sonunda nihayet yeniden kullanıma açıldı.

iPhone kullanıcılarının çok sevdiği o özellik geri geldi!

Apple, iOS sayesinde tamamen kendine ait bir ekosistem kurmuş durumda. Çokça duyduğumuz o söyleme göre de, bu sisteme dahil olan bir kullanıcı, daha sonra kolay kolay hiçbir cihazını bu sistemin dışına taşımak istemiyor. İşte bu durum Amerikalı teknoloji devinin elini muazzam derece güçlendirirken, kimi zaman bu güç sarhoşluğundan olsa gerek oldukça basit bir sorunun çözülmesi uzun yıllar alabiliyor.

Teknoloji dünyasını yakından takip edenlerin gayet net bir şekilde hatırlayacakları üzere, iPhone X’in piyasaya sürülmesi sonrası ilk dikkat çeken şey, bu telefonun çentikli ekran tasarımına sahip olması nedeniyle pil yüzdesinin üst barda gösterimine son verilmesi olmuştu. Bu durum iPhone kullanıcılarını ilk etapta epey rahatsız etse de, sorunun kısa bir süre içerisinde güncelleme sayesinde çözülebileceği düşünüldüğü için çok fazla dillendirilmedi.

iPhone kullanıcılarının çok sevdiği o özellik geri geldi!

Bununla birlikte Apple, bu basit özelliği yeniden sisteme dahil etmek için tam 5 sene bekledi ve iPhone kullanıcıları sonunda yeniden pil yüzdesi görünümüne kavuştu. iOS 16 Beta 5 güncellemesi ile artık iPhone X sonrası modelleri kullanan iPhone kullanıcıları, yeniden üst barda pil yüzdesini görebilecekler. Ancak nedendir bilinmez, iPhone XR, iPhone 11, iPhone 12 Mini ve iPhone 13 Mini modellerinden birine sahip olan Apple kullanıcıları, bir süre daha bu yüzeyi görebilmek için Denetim Merkezi’nin yolunu tutmaları gerekecek.