Mobil

iPhone Mini rengârenk olacak!

İşte iPhone Mini ile ilgili yeni bilgiler.


Reuters'ın iPhone Mini hakkında önemli detaylara ve bilgilere ulaştı! 

Akıllı telefon piyasası, birçok üreticinin kozlarını ortaya sunmasının ardından Apple’ın hamlesini bekliyor. iPhone 5S ve ‘plastik iPhone’ hakkında aylardır teknoloji dünyasını meşgul eden söylentilerin ardından, Rueters, Apple’a yakın kaynaklardan önemli bilgiler elde etti.

Apple’ın yeni iPhone modellerine ait planlar hakkında bilgisi bulunan dört kaynakla görüşen Reuters, ‘şirketin 2014 yılında piyasaya sürmek üzere birkaç iPhone modeli üzerinde çalıştığını’ belirtti.

Haberde, ‘telefonların 99 dolar fiyattan satılacak bir model içerebileceği, modellerin ekran genişliklerinin 4,7-5,7 inç (11,9-14,4 cm) arasında değişebileceği ve renk seçeneğinin siyah ve beyazın dışına çıkabileceği’ ifade edildi. 

‘BİLGİLER TEDARİKÇİLERDEN ELDE EDİLDİ’
Apple Insider sitesi, Reuters’la görüşen kaynakların aylardır teknoloji dünyasında dolanan bilgileri tekrarladığını belirtse de, kaynaklar söz konusu bilgilerin ‘doğrudan Asya’daki tedarikçilerden geldiğini’ belirtti.

Kaynaklar, Apple’ın Asyalı tedarikçilerle ‘daha büyük ekranlar üzerinde çalıştığına’ dikkat çekerken, ’ 4,7-5,7 inç genişliğindeki ekranların ardından, gelecekte daha büyük ekranlı iPhone’lar sunulabileceğini’ öne sürdü.

Reuters’ın haberinde en çok dikkat çeken nokta, 99 dolara iPhone sunulabileceği. Bu bilgi, Apple’ın Çin ve Hindistan başta olmak üzere gelişmekte olan piyasalarda ‘plastik kaplama ve renk seçenekleri bol olan’ iPhone’lar sunacağı iddiasını güçlendirdi.

Teknoloji dünyasına düşen son haberler, ‘Apple’ın kitle üretime başlamaya hazır olduğu ve iPhone 5S ile plastik iPhone’un yaz sonu veya sonbaharda sunulabileceği’ yönündeydi.

Reuters’a bilgi veren kaynaklardan biri, “Deneme üretiminin Haziran’da başlaması düşünülüyordu. Ancak renk tercihleri beklenenden uzun sürdü. Dahası, Apple’ın çok yüksek ve idealist standartları var” dedi.

Aynı kaynak, dördüncü çeyrekte 20 milyon ‘ucuz iPhone’ nakliyatı yapılmasının beklendiğini belirtti.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.