Kabloları: Apple son yıllarda iPhone ve iPad modellerinde Lightning adını verdiği bir kablo türü kullanıyor. Bu özel kablo sadece Apple ürünlerinde kullanılıyor. Ancak bunun yerine daha yaygın kullanılan bir kablo türü (mesela microUSB olsa) daha güzel olurdu. Yine de çok bilinmese de Apple'ın microUSB-Lightning dönüştürcü aksesuarı var. Çok uygun fiyata satılan bu aksesuar pek bilinmez ve çok az kişi tarafından kullanılıyor.

Kulaklık girişi: Apple iPhone 7 ile beraber telefon üzerindeki standant 3.5 mm kulaklık girişini kaldırdı. Bunun yerine hem şarj, hem bilgisayar bağlantısı hem de kulaklık girişi olarak Lightning yuvası kullanılmaya başlandı. Ancak telefon şarj ederken kulaklıkla müzik dinleyemiyorsunuz. Aslında bunun için çözümler var ama ek ücret ödeyip bir aksesuar satın almanız gerekiyor ki bu da ek bir maliyet anlamına geliyor.

Hızlı şarj: Apple sonunda kendi cihazlarına da hızlı şarj özelliği getirdi. Ancak bu özelliği kullanabilmek için ekstradan uyumlu bir kablo ve adaptör satın almanız gerekiyor. Yani kutudan çıkan kablo ve adaptör ile bu işlemi yapamıyorsunuz.Ne kadar harika değil mi?

Kimsenin kullanmadığı uygulamalar: Apple'ın son yıllarda attığı saçma adımlardan biri. iPhone ve iPad modellerinde yüklü gelen ve genelde kimsenin kullanmadığı Wallet, News ve Stocks gibi uygulamalar kullanıcıları çileden çıkarıyor. Neden böyle bir adım attığı bilinmeyen Apple biz kullanıcıları yoruyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.