Mobil

iPhone şarj kablosu can aldı!

iPhone'un Lightning şarj kablosu bir kızın yaşamını yitirmesine neden oldu. İşte olayın ayrıntıları.

iPhone şarj kablosu can aldı!

Apple, insan sağlığını ön planda tutuğu için aksesuarlarında zararlı olmayan plastik malzemelere yer veriyor. Ancak bu malzemeler kalitesizliği ile özellike iPhone kullanıcılarını çileden çıkarıyor. iPhone'u şarj etmek için kullanılan Lightning kablo, dikkat edilmeden kullanılırsa yaklaşık 3-4 ay içerisinde soyulup kopabiliyor.

Soyulmuş iPhone Lightning şarj kablosunun kullanılmaması gerektiği bugün yaşanan üzücü haber ile tekrar gündeme geldi. 14 yaşındaki Vietnamlı bir genç kıza, soyulan Lightning kablosundan elektrik çarptığı aktarıldı. Vietnam'ın başkendi Hanoi'nin Hoan Kiem bölgesinde yaşanan olayda Le Thi Xoan maalesef ki yaşamını yitirdi.

Olay yeri inceleme ekipleri, Le Thi Xoan'ın iPhone 6'sını şarj etmek için kullandığı Lightning kablosunun soyulmuş olduğunu aktardı. Gece şarja taktığı iPhone 6'nın soyulmuş kablosundan dolayı elektrik akımına kapıldığı söylenen genç kızın, orijinal kablo kullanmadığı söyleniyor.

1511000159_iphone-sarj-kablosu-181117.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.