Mobil

iPhone satışları yüzde 20 düştü!

Çin'de Apple'ın iPhone satışları 2018 yılının son çeyreğinde yüzde 20 oranında düştü. İşte detaylar!

iPhone satışları yüzde 20 düştü!

Çin'de Apple'ın iPhone satışları 2018 yılının son çeyreğinde yüzde 20 oranında düştü. Pazar araştırma firması IDC'nin yayınladığı rapora göre Çin halkı yerli malı Huawei telefonlarına aynı dönemde yüzde 23 daha fazla rağbet gösterdi.

Rapor, Apple CEO'su Tim Cook'un iphone satışlarının 2018 son çeyreğindeki düşüşü hakkında Çin pazarının rolünü açıklar nitelikte. 

iPhone satışları yüzde 20 düştü!

Dünyanın en büyük ikinci ekonomisi olan Çin'de yapılan araştırmaya göre Apple’ın akıllı telefon satışlarında 2018’in son çeyreğinde yüzde 19, 9 oranında düşüş gösterirken, Huawei’nin yüzde 23,3 oranında büyüdüğünü göze çarpıyor.

Rapora göre Apple’ın pazar payının bir önceki yıla göre yüzde 12.9’dan yüzde 11.5’e düştü. Buna ek olarak Apple, elinde tuttuğu iPhone kullanıcılarını da mutlu etmeyi başaramıyor. 

FaceTime'da yapılan grup sohbetlerinde aramaya yanıt verilmese dahi karşı tarafın aradığı kişiyi dinleyebilmesine izin veren bir sistem açığının ortaya çıkmasının ardından Apple bir kez daha bir sorun ile gündeme gelmişti.

Ancak bu sorunu çözmek adına güncelleme yayınlayan Apple, daha büyük sorunları beraberinde getirdi. FaceTime görüşmeleri ile ilgili hatayı çözmek için kullanıma sunulan iOS 12.1.4 güncellemesi, Wi-Fi ve hücresel veri sorunlarını beraberinde getirmiş durumda.

Peki ya siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Yorumlar
Yiğit
İnşallah dahada beter olsunlar.
Cevapla
MCG
Nokia vardı bir zamanlar. GSM teknolojisi benim eserim dedi. Ne eğildi ne de büküldü. Oysa çat diye kırıldığını gözlerimizle gördük, okuduk. Sadece yazık oldu dedik. Apple muhteşem çıkışlar ile 10 sene kasıp kavurdu dünyayı. Umarım aynı şey başına gelmez.
Cevapla
qwq
android e çöp diyenlere bakın hele heryeri hata dolu o kadar kolay bi sistemi bile çözemiyor android gibi çift satır sistem olsa dicem zor tek satır basit bi sistem sadece görsel şölen neden cunku insanlar görsele önem verir
Cevapla
Jk
Güven sorunu var. Hem aşırı pahalı. İnsanlar hala niye alıyorlar anlamıyorum.
Cevapla
Memoli
İnşallah.
Cevapla
aBlackstone
Apple'a birsey olmazzz. Iphone x almayinda 6 alin, fiyat 2500 tl civarinda. Iphone olsunda caputtan olsun :)
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.