iPhone SE 2022 bekleyenlere iyi haber!

Apple'ın uygun modeli olarak karşımıza çıkacak olan iPhone SE 2022 bir süredir merakla bekleniyor. Görünüşe göre cihaz beklenenden erken gelebilir.

iPhone SE 2022 bekleyenlere iyi haber!

Apple'ın bu baharda yeni bir iPhone SE tanıtacağını ve muhtemelen biraz eski bir tasarımı benimseyeceğini zaten biliyoruz.  Display Supply Chain Consultants CEO'su Ross Young'a göre bu cihaz hakkında yeni detaylar mevcut.

Yeni sızıntılara göre cihaz iPhone SE+ 5G olarak adlandırılacak. Adından da anlaşılacağı gibi, aynı tasarıma ve aynı 4.7 inç LCD panele bağlı kalırken 5G bağlantısı sunacak. Öte yandan, 2023 veya 2024'te yeni nesil iPhone SE, bu tür panellerin maliyeti bu arada yeterince düşerse OLED olabilecek 5,7" ekranla sahneye girecek.

iPhone SE 2022 bekleyenlere iyi haber!

Dördüncü nesil iPhone SE'nin şimdiye kadar 2024'te piyasaya sürüleceği söylentileri vardı, ancak Young şimdi 2023 sürümünün daha olası göründüğünü söylüyor.

İlginç bir şekilde Young, bu yıl piyasaya sürülmesi beklenen üçüncü nesil iPhone SE'nin adının iPhone SE+ 5G olacağı konusunda da neredeyse emin. Cihazın, 4.7 inçlik bir ekran da dahil olmak üzere mevcut iPhone SE ile aynı tasarıma sahip olması bekleniyor ve önemli yeni özelliklerin daha hızlı bir A15 yongası ve 5G desteği olması bekleniyor.