iPhone SE3 Türkiye fiyatı 5000 TL olacak! Samsung, Xiaomi hepsini unutun! - Page 1

Akıllı telefon pazarında muazzam bir rekabet söz konusu. Fakat bu rekabet, Türkiye’de farklı bir boyuta ulaşmış durumda. Çünkü ülkemizdeki akıllı telefon fiyatları Avrupa ortalamasının hayli üzerinde.

iPhone SE3 Türkiye fiyatı 5000 TL olacak! Samsung, Xiaomi hepsini unutun! - Page 2

Hal böyle olunca, markaların da Türkiye pazarına karşı yaklaşımı farklı oluyor. Neden? Çünkü Türkiye pazarında güçlü ve pahalı telefonlardan ziyade, ucuz ve tatmin edici seviyedeki telefonlar talep görüyor.

iPhone SE3 Türkiye fiyatı 5000 TL olacak! Samsung, Xiaomi hepsini unutun! - Page 3

Bu ihtiyaca cevap veren markalar da pazar payını arttırarak zirveye yerleşiyorlar. Şu anda bu bağlamda Türkiye pazarındaki lider markanın Xiaomi olduğunu söyleyebiliriz. Fakat Oppo da son dönemde gücünü önemli ölçüde arttırdı. Peki ya Apple?

iPhone SE3 Türkiye fiyatı 5000 TL olacak! Samsung, Xiaomi hepsini unutun! - Page 4

Eğri oturup, doğru konuşmamız gerekirse, Apple’ın en büyük dezavantajı fiyatları diyebiliriz. Hali hazırda Apple 5000 TL bandına güncel tasarım çizgisine sahip en az iki kameralı bir iPhone modeli satsa, bir anda piyasadaki dengeleri alt üst ederdi.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.