Mobil

iPhone SE'nin en önemli 5 eksikliği!

Apple iPhone SE'de bu özellikleri daha iyi yapabilirdi.


Bildiğiniz gibi Apple iPhone SE modelini bir nevi iPhone 5S’in devamı niteliğinde getirdi.  Ancak her ne kadar telefon güçlü bir işlemci ve etkileyici arka kameraya sahip olsa da, bazı eksiklikleri mevcut.

İlginizi çekebilir>>>

Apple’ın yepyeni modeli iPhone SE’de gördüğümüz eksik olan ilk beş özelliği sizin için listeledik. Bu listeyi aşağıda ve sonraki sayfalarda inceleyebilirsiniz.

1-İyileştirilmiş bir ön kamera bekliyorsanız boşuna beklemeyin. Çünkü iPhone 6s, 5 megapiksel ön kamerası ile piyasaya sürülmüştü ama Apple iPhone SE modelinde sadece 1.2 megapiksel ön kamera mevcut. Yani 5S’i değiştirmek hiçte akıllıca değil.

1458629495_07.jpg


2- Yeni Touch ID çok yavaş. iPhone SE Touch ID sensörü iPhone 6S ile aynı değil. iPhone 6S Touch ID sensörünün inanılmaz hareketli olduğunu ön izlemelerde görmüştük.  Ama iPhone SE’de mevcut Touch ID sürümü oldukça yavaş görünüyor.

1458629545_12.jpg


3-3D Touch  eksikliği tam bir hayal kırıklığı. 

Bir menü görmek umuduyla iPhone SE ekranına basarak dokunmaya çalıştığınızda umutlarınız boşa çıkacaktır.

Hiçbir şeyin iPhone 6S‘teki gibi olmayacağını bilin.  iPhone SE’de bastırma şiddetine duyarlı hale getiren 3D Touch teknolojisi ekran basıncını ayırt edemiyor. iPhone SE’ye hafifçe dokunuyorsunuz ve sadece dokunduğunuzla kalıyorsunuz.

 1458629533_11.jpg


4-iPhone SE’den harika bir ekran bekliyorsanız yanılıyorsunuz. Telefonun 4 inç ekran boyutu eleştirilemez çünkü iPhone SE’nin pantolonunun ön cebi için mükemmel bir boyutu var.

 Ama ekran çözünürlüğü 720p, yani Full HD’nin altında yer alıyor. Ayrıca iPhone 6S’in kontrast oranından daha düşük seviyede ve bu nedenle ekranı harika olmayabilir. Tek artı tarafı iPhone 6S’le aynı piksel yoğunluğu olması. Yani HD görüntüleriniz biraz daha canlı olacak.

 1458629504_08.jpg


5-128 GB seçeneği.

 Yıl olmuş 2016. Artık uygulamalar oldukça büyük boyutlarda ve kameralar daha iyi kalitede. Yani bizim depolama alanımız her zamankinden daha hızlı dolacaktır. Bu yüzden iPhone SE almak için en azından 128 GB opsiyonel bir seçeneğimiz olmalıydı. Apple’ın  iPhone SE ile çekeceğimiz 4K videolarını nasıl saklayacağımızı da düşünmesini isterdik.

1458629390_02.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.