Mobil

iPhone üreticisi Foxconn’dan işçilere geri dönmeyin uyarısı!

Apple’ın en büyük tedarikçisi Foxconn Çin yeni yılı tatilinde bulunan işçilerine koronavirüs salgınından ötürü geri dönmeyin çağrısında bulundu.

iPhone üreticisi Foxconn’dan işçilere geri dönmeyin uyarısı!

Çin günlerdir koronavirüs salgınıyla mücadele etmeye çalışıyor. İlk olarak ülkenin Wuhan kentinde ortaya çıkan virüs kısa süre içerisinde 20’nin üzerinde ülkeye yayılmıştı. Şimdiye kadar 400’ü aşkın kişin hayatını kaybetmesine neden olan virüs için hala bir tedavi yöntemi geliştirilebilmiş değil.

Çin’de ortaya çıkan bu virüs, ülke genelindeki fabrikaların da kepenk indirmesine neden oldu. Kepenk indiren fabrikalardan birisi de Apple’ın en büyük tedarikçisi konumunda bulunan Foxconn.

iPhone üreticisi Foxconn’dan işçilere geri dönmeyin uyarısı!

Çin’in pek çok şehrinde fabrikası bulunan Foxconn geçtiğimiz gün Shenzhen şehrindeki çalışanları için önemli bir uyarıda bulundu. İşçilere atılan mesajda, yeni yıl tatilinin 10 Şubat’ta bitecek olmasına karşın şehre gelmemeleri konusunda uyarıda bulunuldu. İkinci bir mesaja kadar işçilerin şehirden uzak durması istenirken, haklarının korunacağı belirtildi.

iPhone üreticisi Foxconn’dan işçilere geri dönmeyin uyarısı! - Resim : 1

Hemen dip not olarak belirtelim. Foxconn’un Shenzhen’de yer alan tesislerinde iPhone üretimi yapılmıyor. Fakat iPhone ya da Apple ürünlerinin montajlandığı diğer fabrikalarda da koronavirüs nedeniyle sıkıntıların olduğu biliniyor.

Keza Apple’ın önümüzdeki ay tanıtması beklenilen iPhone 9 modelinin de bu salgın yüzünden ertelenebileceği ya da stok sıkıntısı çekebileceği söyleniyor.

Sonuç olarak koronavirüs salgınının teknoloji sektörünü derinden etkileyeceği kesin diyebiliriz. Bakalım Çin bu virüs salgınının engelleme konusunda ne gibi adımlar atacak? Bekleyip göreceğiz.

Yorumlar
💠Gakko💠
Rabbim korona virsiunden sadece Müslüman ülkeleri korusun inşallah kedi köpek yenleri de Allah ıslah ede inşallah
Cevapla
💠Gakko💠
Muslamanlara zulmedenleri katmamam gibi doğal bir şey yok doğu Türkistan için Rabbim resmen Çine ders veri ayrıca günahsız ve Müslümanlara dost hangi toplum varsa Allah hepsini korusun
Nasko
Maşallah pek bi kendine Müslümansın, müslümanlar yaşasın gerinkalanlar gebersin, bu nasıl Müslümanlık anlamadım
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.