Mobil

iPhone ve iPad için iOS 8.1 yayınlandı

Apple, söz verdiği gibi bugün iOS 8.1 güncellemesini yayınladı.

iPhone ve iPad için iOS 8.1 yayınlandı

Apple iPhone ve iPad modelleri için iOS 8.1 güncellemesini yayınladı. iPhone 4S, iPad 2 ve iPad Mini den sonra tanıtılan iOS cihazlara sahipseniz, bu güncellemeleri alacaksınız. Peki iOS 8.1 güncellemesi ile neler geldi?

1413834710_ios8.jpg

Apple Pay, NFC özellikli bir mobil ödeme sistemi ve iPhone 6 ile iPhone 6 Plus’ı alışverişlerinizde, bu uygulamaya katılımcı perakendecilere ödeme yaparken kredi kartı gibi kullanmanıza olanak tanıyor.  Ayrıca güncelleştirme ile telefondaki tüm fotoğraf ve görsellerin tek bir merkezden incelenebilmesini sağlayana Camera Roll özelliği ve iCloud Fotoğraf Kitaplığı'nın bir beta sürümü de yer alacak. Bu fotoğraf uygulaması tüm cihazların genelinde senkronize olacak ve ayrıca iCloud Drive ile tüm fotoğrafları yedeklemek mümkün olacak.

1413834742_icloud-photo-library.jpg

Diğer yeni bir özellik ise Anında Hotspot oldu. iOS 8.1 ile çalışan iPhone ile bu özellik açılabiliyor ve ayrıca telefonun ağına bağlanabilmek için OS X Yosemite ile çalışan bir Mac bilgisayar gerekiyor. Ayrıca güncelleştirmeden sonra iPad ve Mac bilgisayarlarınızdan iPhone üzerinden yönlendirilmiş SMS mesajları alabileceksiniz.

Güncellemeyi Ayarlar -> Genel -> Yazılım Güncelleme bölümünden ya da iPhone veya iPad’ınızı iTunes’e ile bilgisayara bağlayarak yapabilirsiniz...

Sonraki sayfalarda ekran görüntüleri ile iOS 8.1 güncellemesinde gelecek olan yeni özellikleri inceleyebilirsiniz.

iPad ve Mac bilgisayarlarınızdan iPhone üzerinden yönlendirilmiş SMS mesajları alabileceksiniz.

1413735521_sms-relay-will-let-you-send-and-receive-sms-messages-using-an-ipad.jpg

Anında Hotspot etkinleştirebileceksiniz.


1413735535_instant-hotspot-lets-your-maxc-remotely-enable-tethering-on-your-iphone.jpg

Camera Roll seçeneği, telefondaki tüm fotoğraf ve görsellerin tek bir merkezden incelenebilmesini sağlıyor.
1413735554_the-camera-roll-is-returning.jpg

Apple Pay, NFC özellikli bir mobil ödeme sistemi ve iPhone 6 ile iPhone 6 Plus’ı alışverişlerinizde, bu uygulamaya katılımcı perakendecilere ödeme yaparken kredi kartı gibi kullanmanıza olanak tanıyor. 


1413834680_apple-pay.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.