Mobil

iPhone X, iPhone 8 ve iPhone 8 Plus'dan daha popüler

Apple'ın amiral gemisi iPhone X, yüksek fiyatına rağmen iPhone 8 ve iPhone 8 Plus'dan daha popüler.

iPhone X, iPhone 8 ve iPhone 8 Plus'dan daha popüler

iPhone X'in piyasaya sunulmasından bu yana oldukça popüler bir model olduğunu biliyoruz ancak, Apple satış rakamlarını açıklamadığından tam verileri bilmek zor. Bununla birlikte, yeni analitik veriler, mobil cihazın daha ucuz olan iPhone 8 ve 8 Plus satışlarını aştığını gösteriyor.

Analytics Company Mixpanel, SDK'sini kullanan farklı iPhone'larda yüklü olan uygulamalara dayanan verileri yayınladı. Bu sayılara dayanarak, mevcut cihaz oranlarını tahmin edebildi. 11 Aralık itibariyle, 999 $'lık iPhone X şu anki iPhone kullanıcılarının % 4.76’sını oluşturuyor. iPhone 8, toplam kullanıcıların % 3.59'unu oluştururken, iPhone 8'in % 2.78 kullanıcısı mevcut.

Bununla birlikte, genel sayılarda, yeni telefonlar son nesil iPhone 7 modellerinin satışına göre soluk kalıyorlar ancak, iPhone X hızlı bir zemin kazanmış görünüyor ve önümüzdeki birkaç ay içinde bu iPhone'ları geçebilir.

Rakamlar, birçok iPhone kullanıcısının eski model telefonlarıyla hâlâ ilgili olduğunu göstermektedir. Tabii ki, iPhone 7 ve 8'in iPhone 6 modelleri üzerinde sadece hafif yükseltmeler yapmış olması satış konusunda yardımcı olmuyor. iPhone X'in ilgi görmesinde, OLED ekranından, Face ID gibi yeni özelliklerinden yeni tasarımına kadar büyük gelişmeler sunması etkili oluyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.