iPhone X Plus'tan ilk bilgiler geldi!

Apple'ın, Eylül ayında tanıtması beklenen iPhone X Plus modelinden ilk bilgiler geldi. iPhone X Plus, ekran boyutu ve çözünürlüğü ile dikkat çekecek.

iPhone X Plus'tan ilk bilgiler geldi!

Apple, her yıl olduğu gibi bu yıl da Eylül ayında iPhone etkinliği düzenleyecek. iPhone X Plus ile karşımıza çıkması beklenen Apple, büyük ekranlı telefon isteyenlerin beklentisini karşılayacak gibi görünüyor.

Bugün gelen sızıntılara göre; iPhone X Plus olarak isimlendirilen bu telefon iPhone 8 Plus'tan bile daha büyük bir ekrana sahip olacak. 6.5 inç büyüklüğünde OLED ekran ile gelmesi beklenen iPhone X Plus, 1242 x 2688 çözünürlük ve yaklaşık 500 PPI değeri sunacak.

iPhone X'un ekranında yaşanan OLED sorunlarından dolayı Samsung yerine LG ile anlaşacak olan Apple, iPhone X Plus'ta 4 GB RAM ve Apple A12 yonga setine yer verebilir.

Galaxy S9'un işlemcisi Exynos 9 Octa 9810'un Apple A11 Bionic'ten daha düşük performans sunması, Apple'ın bu yıl rahat hareket etmesine neden olacak. Apple A12 yonga seti ile bir sıçrama yaşanmayacağını düşünüyoruz.

iPhone X Plus'tan ilk bilgiler geldi! - Resim : 1iPhone X Plus'ın işlemcisi Apple A12'nin performanstan daha çok verimliliğe odaklanmasını bekliyoruz. Son olarak iPhone X Plus'ın çift SIM desteği ile geleceğinin söylendiğini belirtelim.