Mobil

iPhone X'daki Face ID, Çinlileri ayırt edemiyor!

Apple'ın iPhone X'da yer verdiği biyometrik yüz okuma teknolojisi Face ID'nin, üst düzey güvenlik sunarak Touch ID'den daha güvenli olduğunu dile getiriliyordu


Apple'ın iPhone X'da yer verdiği biyometrik yüz okuma teknolojisi Face ID'nin, üst düzey güvenlik sunarak Touch ID'den daha güvenli olduğunu dile getiriliyordu. Ancak Face ID, bugün Çinli vatandaşları ayırt edememe sorunu ile gündeme geldi.

Aktarılan bilgilere göre; Çin'de yaşayan bir vatandaş, iPhone X'u satın aldıktan sonra yüzünü Face ID'ye tanıttı. Ancak bu kişi iş arkadaşının her seferinde kendi yüzünü okutarak iPhone X'un kilidini açtığını dile getirdi. iPhone X'u Apple Store'a götüren Çinli, TrueDepth kamera sisteminin bozuk olduğunu öğrendi ve yeni bir iPhone X ile değişim yaptı.

Bu değişim sonrası iş arkadaşı Face ID ile iPhone X'un kilidini açamadı. Ancak bu sefer de başka bir Çinli iş arkadaşı kendi yüzü ile Face ID'yi açmayı başardı. Bu olayı da Apple Store'a taşıyan Çinli vatandaşa ikinci bir değişim önerildi. Henüz Face ID'de sorun yaşayan Çinlinin üçüncü iPhone X'u alıp almadığı bilinmiyor.

Bu olaydan sonra Face ID'nin Çinlilileri ayırt edemediği söylentileri kulaktan kulağa dolaşmaya başladı. Henüz konuyla ilgili Apple cephesi sessizliğini bozmadı. Bakalım Apple, bu konu hakkında nasıl bir açıklama yapacak?

Yorumlar
ERKAN
BİZ BİLE AYIRT EDEMIYORUZ Kİ :)
Cevapla
Oğuz
1 hafta önceki face id öyle güzel böyle güzel daha güvenli falan diye çıkan haberlerlerde ile övünen apple fanları buyrun bekliyoruz yorumlarınızı
Cevapla
nn
china da bir tek mi x kullanıcısı var
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.