Mobil

iPhone Xs ve iPhone 9 bu özellikle geliyor

Apple'ın 2018 model akıllı telefonları iPhone 9 ve iPhone Xs sadece Intel modemlerle geliyor.


Bu yıl geleceği söylenen 6 inç iPhone 9’un Apple'ın 2018 iPhone ürün satışlarının %50'sini oluşturacağını söyleyen ünlü analist Ming-Chi Kuo, KGI Securities'in müşterilerine bu yılki portföy hakkında birkaç önemli ayrıntı daha ekledi.

Öncelikle Apple, Qualcomm'la yaşadığı sorunlar nedeniyle bu yıl çıkan üç yeni iPhone'un tümü Intel modemlerle donatacak. Apple daha önce bazı iPhone modemlerinde Intel modemlere yer vermiş ancak, Qualcomm, patent ihlali suçlamasıyla Apple'a dava açmıştı. Bu nedenler Apple bu ortaklığa pek sıcak bakmıyor gibi görünüyor.Bu sene tanıtılacak iPhone modelleri, Intel modemleri sayesinde Gigabit LTE bağlantısı ve çift SIM çift bekleme modu gibi önemli özelliklere sahip olacak. Apple bu özellikleri sunacak mı bilemeyiz ama  belki de daha uygun fiyatlı iPhone 9, en azından Asya'da olduğu gibi bu tür modellerin popüler olduğu yerlerde çift SIM versiyonuyla yer alabilir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.