Mobil

iPhone X'te can sıkıcı hata!

Yüzlerce iPhone X kullanıcısı bazen gelen aramaları cevaplayamıyor.


Bazı Apple iPhone X sahipleri, telefonlarını düzgün kullanamadıkları konusunda şikayet ediyorlar. Daha doğrusu, bazı kullanıcılar bazen gelen aramaları cevaplayamadığını söylüyor. 

Sorun, iPhone X ekraının geç uyanması nedeniyle gerçekleşiyor. Telefon, bir çağrı geldiğinde 8 ila 10 saniye sonra uyanıyor. Böylece kullanıcı, aramayı kabul etme veya reddetme düğmelerine ulaşamıyor. Bugün itibariyle, neredeyse 800 iPhone X kullanıcısı, Apple'ın resmi destek forumunda bu sorunun (veya onun varyasyonlarının) sinyalini verdiler. Gelen çağrı hatası ilk olarak Aralık ayında fark edildi ve hata telefonu sıfırladıktan sonra bile düzelmiyor.

The Financial Times'a göre, Apple bu beklenmedik hatayı araştırıyor, ancak şu an için neyin sebep olduğunu ve neyin düzeltebileceğini söyleyemiyor. Bu, şirketin bugüne kadarki en pahalı telefonunun kullanıcıların toplam sayısının küçük bir yüzdesini etkilese bile, oldukça can sıkıcı bir sorun.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.