Mobil

iPhone X'un ekranı artık LG'ye emanet

Apple, iPhone X'da kullandığı Samsung OLED ekranların sorun çıkarmasından dolayı, tercihini artık LG'den yana kullanacak..

iPhone X'un ekranı artık LG'ye emanet

Apple'ın amiral gemisi telefonu iPhone X, çıktığı günden bu yana ekran sorunları ile gündeme gelmişti. Samsung'un OLED panellerindeki eksiklikleri Super Retina HD teknolojisi ile absorbe etmek isteyen Apple, ne yaptıysa başarılı olamamıştı.

iPhone X'un ekranında yaşanan renk solmaları ve durduk yere ekranın bir bölümünde baştan sona yeşil çizgi çıkma sorunları Apple'ın yeni bir hamle yapmasına neden oldu.

Aktarılan son bilgilere göre; Apple bundan sonra üretilecek olan iPhone X modellerinde Samsung yerine LG'yi tercih edecek. OLED tedariğini LG'den sağlayacak olan Apple, geçmişte de LG ile iş yapmış ancak işler umulduğu gibi gitmemişti.

Apple, Mac'i monitöre bağlayanlar için LG ile anlaşmış ve Apple Store'da LG UltraFine 4K ve LG UltraFine 5K modellerini satışa sunmuştu. Ancak bu monitörlerde titreşim sorunu baş göstermiş ve UltraFine modelleri apar topar Apple Store'dan kaldırılmıştı.

Bakalım Apple ile LG arasındaki OLED işbirliği, geçmişte yaşanan gerginlikleri telafi ettirecek mi?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.