Mobil

iPhone'a acil yama! Hâlâ yüklemediniz mi?

Apple'ın yayınladığı iOS 7.0.6 güncellemesini yüklemediyseniz acilen yükleyin.

iPhone'a acil yama! Hâlâ yüklemediniz mi?

Dev teknoloji şirketi Apple, Cuma günü iPhone ve iPad kullanıcılarını uyararak iOS işletim sisteminde önemli bir güvenlik açığının olduğunu duyurmuştu. Uyarıya göre hackerlar, iPhone tarafından kullanılan Wi-Fi ağlarına erişebilecekti. Böylece Gmail ve Facebook gibi korumalı sitelerden yapılan mesajları ve e-postaları okuyabileceklerdi.

Ayrıca bu güvenlik açığı ortak kullanıma açık alanlarda kablosuz internet ağına dahil olan kullanıcıların cihazlarını saldırılara karşı savunmasız bırakıyor. Kredi kartı gibi kişisel bilgilerinin de çalınması da söz konusu. Apple bu güvenlik açığı nedeniyle önümüzdeki ay beklenen iOS 7.1 güncellemesi öncesinde acilen iOS 7.0.6 güncellemesini yayınladı.

1393159189_1622009665540083502822263827920n.jpg

Apple’ın kendi geliştirdiği iOS işletim sisteminde yapılan bir kodlama hatasından kaynaklan sorunun uzun bir süredir var olduğu söyleniyor. Uzmanlar iPhone ve iPad kullanıcılarını Apple’ın yayınladığı güvenlik yama güncellemesini hemen yüklemesi konusunda uyarıyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.