Mobil

iPhone'a LG ve Samsung dokunuşu

iPhone'un OLED ekranlarını LG ve Samsung üretecek!

iPhone'a LG ve Samsung dokunuşu

Bugün yayınlanan bir rapora göre Koreli dev teknoloji şirketleri LG ve Samsung'un ekran birimleri, iPhone modellerine OLED ekran üretmek için Apple ile bir anlaşma imzalamak üzere. Daha önce yayınlanan bir raporda, Apple Watch üzerinde kullanılan OLED ekranları 2016 yılından itibaren LG’nin tedarik edeceği söylenmişti. 2016’da tanıtılacak Apple Watch’ın tek ekran tedarikçisi LG olabilir.

İki Kore şirketleri önümüzdeki iki üç yıl içerisinde iPhone’nun OLED ekran talebini karşılayabilmek için yaklaşık 15 trilyon won (12.8 milyar $) sermaye harcaması yapacak. Şirketler, güçlü iPhone talebini karşın,  yeterli sayıda OLED panelleri için üretim tesisleri oluşturacak.

1451464999_lgd-1.png


iPhone’un OLED ekranları henüz test edilecek olan altıncı nesil üretim tekniği kullanılarak yapılacak. Spekülasyonlara göre LG, Samsung’a göre Apple’dan OLED ekran için % 30 daha az sipariş aldı. 


Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.