Mobil

iPhone'a su kaçınca nasıl temizlenir?

iPhone'a su kaçınca nasıl temizleyeceğinizi biliyor musunuz? Bu uygulama ile iPhone'a kaçan suyu kolayca dışarıya atabilirsiniz.


Apple, iPhone tarihinde bir ilki iPhone 7'de gerçekleştirerek, cihaza su geçirmez özelliği eklemişti. Ancak iPhone 7, sıvı teması ile karşılaştığı zaman suyu tahliye etmek için bir mekanizmaya sahip değil.

Bildiğiniz gibi Apple Watch Series 2 modellerinde sıvı teması sonrası, suyu tahliye etmek için bir özellik yer alıyor. Ses dalgaları ile suyu dışarıya atan Apple Watch Series 2'nin benzer bir özelliği şimdi iPhone'a da geldi.

1481527089_img0736.png

Apple Watch Series 2 suyu çıkarma özelliği

iPhone için geliştirilen Sonic isimli uygulama farklı frekanslarda sinüs dalgası sesi üretiyor. Bu dalga 0 Hz ile 25kHz arasında değişiyor. Şimdilik sadece iPhone 7'de test edilen Sonic uygulaması, olası bir sıvı teması sonucunda iPhone'dan suyu bu ses dalgaları ile dışarıya atıyor.

Yaptığım testlere göre en iyi 130 Hz frekansında iPhone suyu dışarıya atıyor. Eğer iPhone 7'ye su kaçırdıysanız aşağıdaki linkten uygulamayı ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Uygulamayı indirdikten sonra 130 Hz ayarında yaklaşık 2-3 dakika kesintisiz olarak uygulamayı çalıştırmanız gerekiyor.

Sonic uygulamasını indirmek için tıklayın

1481527512_img0737.png

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.