Emoji yani çeşitli çizimler özellikle anlık mesajlaşma uygulamalarında duygularımızı ifade etmek için kullandığımız semboller. Günümüzde kelimelere sığmayan birçok ifadeyi emojilerle anlatıyoruz. Hal böyle olunca emojiler hiçbir zaman olmadıkları kadar popüler oldular.

Ancak emajiler işletim sistemlerinin izin verdiği kadar kullanılabiliyor. Bunların sayısının artması ise kullanıldığı işletim sistemlerinin desteğine bağlı. 17 Temmuz 2019 Dünya Emoji Günü'nü kutlayan Apple, iPhone, iPad, Apple Watch ve diğer ürünlerine gelecek 70 yeni emojiyi tanıttı. Bu yeni emojiler arasında nazar boncuğunun bulunuyor. iOS 12 işletim sistemi ile birlikte hayata geçirilecek bu yeni emojiler yıl sonuna doğru herkes tarafından kullanılabilecek.

Yeni emojiler arasında mango, kanguru, yengeç, tavus kuşu, soğuktan donmuş surat, sonsuz işareti, marul, partici surat, kaşları çatık endişeli surat gibi seçenekler yer alıyor. Ayrıca ek olarak yeni emojiler arasında beyaz saçlı, kızıl saçlı, kıvırcık saçlı ve saçsız surat eklenecek, ten rengine göre özelleştirilebilecek. İşte iOS 12 ile kullanılmaya başlanacak yeni emojiler:

Beyzbol topu da iOS 12 ile birlikte kullanılabilecek emojiler arasında yer alıyor.

Kıvırcık saçlı adam emojisi de geliyor.

Bu da gel adam emojisi.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.