Mobil

iPhone'da geçmişte gidilen konumlar nasıl görüntülenir?

iPhone'da geçmişte ziyaret edilen konumların nasıl görüntüleneceğini anlatıyoruz.


Apple, gizliliğe önem veren firmaların başında geliyor. Ancak Cupertinolu dev gizliliğe önem verirken, kullanıcıların verilerini "isteğe bağlı" olarak anonim bir şekilde toplayabiliyor ve bu verileri "sadece" uygulamalarının gelişiminde kullanıyor.

Apple'ın topladığı veriler arasında "Önemli Konumlar" yer alıyor. Ayarlar>Gizlilik>Sistem Servisleri>Önemli Konumlar bölümünde, iPhone sık sık ziyaret ettiğiniz konumları listeliyor.

Periyodik olarak hafıza alınan bu liste sayesinde; Harita'da, Takvim'de, Fotoğraflar'da ve daha fazla uygulamada konumla ilgili yararlı bilgiler sağlamak amacıyla iPhone, sizin için önemli verileri topluyor.

Bu veriler ise şifreleniyor ve kullanıcı Face ID veya Touch ID kullanarak bu verileri görüntüleyebiliyor.

Önemli Konumlar bölümüne girerek, iPhone'da geçmişte ziyaret edilen konumları kolayca görüntüleyebilirsiniz. Eğer bu seçeneği kapatırsanız, iPhone'un geçmişte ziyaret ettiğiniz konumları kayıt altına alamayacağını belirtelim.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.