Mobil

iPhone'da gizli ekstra zoom özelliği nasıl açılır?

iPhone'da gizli ekstra zoom özelliğinin olduğunu biliyor muydunuz? Bu özelliği nasıl etkinleştirip, kamerada nasıl daha fazla zoom yapacağınızı anlatıyoruz.

iPhone'da gizli ekstra zoom özelliği nasıl açılır?

Son dönemlerde tanıtılan iPhone modellerinin kameralarında 5 kata kadar dijital yakınlaştırma yani zoom özelliği yer alıyor. Çift kamerya sahip olan iPhone 7 Plus modelinde ise 2 kat optik yakınlaştırma ve 10 kata kadar dijital yakınlaştırma özelliği bulunuyor.

iOS 10 ile gelen özellik sayesinde diğer iPhone modellerininde de iPhone 7 Plus gibi Zoom yapılabilindiği ortaya çıktı. iPhone'da gizli zoom özelliği olarak nitelendirilen bu özelliği aktifleştirmek ise çok kolay. 

iPhone'da gizli zoom özelliği nasıl açılır?

1.Adım: Ayarlar>Genel>Erişilebilirlik>Büyüteç bölümüne girin. Bu bölümden "Büyüteç" seçeneğini aktif hale getirin.

1479708742_iphone-.jpg

2.Adım: Ana ekrana dönün. Ana ekrandayken üç defa üst üste ana ekran "home" tuşuna basın.

3.Adım: Üç defa ana ekrana bastıktan sonra büyüteç devreye girecek. Kamera uygulaması ile entegreli bir şekilde çalışan büyüteç ile artık daha fazla zoom yapabileceksiniz. Hatta flaşı daima açık yapıp az ışıkta bile aydınlık fotoğraflar çekebilirsiniz.

1479708790_img0365.png

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.