Mobil

iPhone'dan fotoğraf aktarmak kolaylaşacak! Apple müjdeyi verdi!

Apple, nihayet iPhone'dan fotoğraf aktarmanın en kolay yolunu resmi olarak duyurdu. iPhone sahipleri fotoğrafları kolayca aktarabilecek.

iPhone'dan fotoğraf aktarmak kolaylaşacak! Apple müjdeyi verdi!

Apple, kapalı bir ekosisteme sahip olduğu için kullanıcılarına maalesef ki sınırlı denetimler sunuyor. Eğer Apple ekosistemine dahilseniz bu kısıtlamalar sizi alakadar etmiyor. Ancak iPhone kullanıp Windows PC kullanıyorsanız işte o noktada tıkanıyorsunuz. Özellikle iPhone'dan fotoğraf aktarmak maalesef ki işkenceye dönüşüyordu.

Cupertinolu teknoloji devi geç de olsa bugün iCloud'da yer alan fotoğrafları diğer platformlara aktarmanın kolay yolunu duyurdu. Şimdilik sadece Google Fotoğraflar ile çalışacak olan bu özellik sayesinde, iCloud fotoğraf arşivinizi tek tıklama ile Google Fotoğraflar'a aktarabileceksiniz.

Apple bu işlem için dört temel şart istiyor. Bunlar; iCloud hesabı, iki faktörlü kimlik doğrulaması, Google Fotoğraflar hesabı ve Google Fotoğraflar'da yeterli depolama alanı.

Şimdilik belli başlı ülkelerde kullanıma sunulan fotoğraf aktarma özelliği çok yakında Türkiye'ye de gelecek. iCloud fotoğraflarınızı ve videolarınız Google Fotoğraflar'a tek tıkla aktarmak oldukça işinizi kolaylaştıracak.

Bu aktarma sırasında, fotoğraf, video ve canlı fotoğrafların da aktarıldığını belirtelim. Aktarma işleminden sonra Web tarayıcınız üzerinden buraya tıklayarak Google Fotoğraflar'dan arşivinizi PC'ye aktarabilirsiniz.

Apple'ın ekosisteminde bu tip çözümlere ihtiyaç duyulmuyor. Çünkü iPhone'dan çekilen fotoğraf eğer iCloud kullanılıyorsa anında Mac veya iPad'e de gidiyor. Ekosistem konusunda eline kimsenin su dökemediği Apple'ın, 3. parti uygulamalara da kendini açması ekosistem için oldukça faydalı olacak gibi görünüyor.

Yorumlar
misafir
nesi bu cupertino.her apple haberinde cupertino nufuslari orayami kayitli 😄😄😄
Cevapla
Snnssjsj
Oh be çok iyi oldu bu
Cevapla
yakup
iphone geç kaldı bu özelliği ile
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.