Mobil

iPhone'dan U2 albümü nasıl silinir?

Apple, tüm iPhone kullanıcılarına ücretsiz sunduğu U2'nun yeni albümü "Songs of Innocence"ı (Masumiyet Şarkıları) cihazından silmek isteyenlere yeni bir program geliştirdi.

iPhone'dan U2 albümü nasıl silinir?

Cupertino merkezli Apple, geçtiğimiz günlerde son iPhone 6 ve iPhone 6 Plus ile birlikte promosyon amacıyla kullanıcılarına sürpriz yapmış ve ünlü rock grubunun yeni albümünü iTunes üzerinden tüm kullanıcılara ücretsiz olarak sunmuştu.

1411477520_img20140923160127.jpg

Ancak promosyon hamlesi zamanla Apple için bir kabusa dönüştü. Birçok iPhone kullanıcıları albümün cihazlarına izinsiz olarak yüklenmesinden şikayetçi oldu. Bazıları da özellikle sosyal medyada, "U2'yu sevmediğimiz halde neden cihazlarımızda albümlerini taşımak zorunda kalıyoruz" diyerek rahatsızlıkların dile getirdi.

Albümü telefonlarında görmek istemeyenler,  https://buy.itunes.apple.com/WebObjects/MZFinance.woa/wa/offerOptOut

linkini tıklamaları gerekiyor. Sayfadaki yönergeleri takip ederek albümü cihazınızdan silebilirsiniz. "Songs of Innocence"ı silenler ve bu tarihten sonra albümün tamamını ya da 11 şarkıdan herhangi birini iPhone'larına yüklemek isterlerse ücret ödemek zorunda kalacaklarını da hatırlatalım.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.