Mobil

Iphone'lar artık kablosuz şarj edilebilecek mi?

IPhone yeniliklerinin ardı arkası kesilmiyor. Dedikodulara göre IPhone gelecek için kablosuz şarj üzerinde çalışıyor.


Apple iPhone modelinin 5. nesli için dedikoduların ardı arkası bitmiyor. NFC desteği ince bir kasa, 8MP kamera,çift çekirdekli A5 işlemci gibi özellikler üzerinde görüşler yoğunlaşırken Eylül 2011 için Pegatron şirketine 15 milyon iPhone 5 modelinin üretim talimatı verildiği gündemdeydi.

Gündem bu dedikodular ile meşgulken Apple?ın sonraki iPhone modelleri için yenilikçi teknolojiler üzerinde çalıştığı dedikoduları yayıldı.

Basına sızan bilgilere göre Apple sonraki iPhone modellerinde bir devrim yapmak için kolları sıvadı. Test aşamaları devam eden değişikliklerden en önemlisi yeni bir şarj etme yolu.
1310044800_iphone5g.jpg
Haberlere göre bu yıl çıkması kesin gibi görünen iPhone modeli için pek bir değişiklik yok. Asıl değişiklik gelecek yıl piyasaya sürülecek olan modellerde başlayacak.

Şarj yönteminin nasıl bir mekanizmaya sahip olacağı bilinmiyor. Ancak kablo karmaşasını tamamen ortadan kaldıracak kablosuz bir şarj teknolojisi olacağı ihtimali üzerinde duruluyor.

Yakın zamanda yayınlanacak olan iOS 5 sürümünde tüm kablosuz özelliklerin de destekleniyor olması bu ihtimali gittikçe kuvvetlendiriyor. Eğer bu yenilik gerçekleşirse iPhone yeni bir dönemin de kapısını açmış olacak.

Daha ucuz ve daha küçük bir iPhone iddiasında ise ısrar eden WSJ bu model için köşeden köşeye ekranın  deneme aşamasında olduğunu belirtiyor.
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.