Mobil

iPhone'larda altın renk seçeneğine neden geçildi?

Apple iPhone'larda neden altın rengini tercih etti? Tim Cook açıkladı!

iPhone'larda altın renk seçeneğine neden geçildi?

Apple, iPhone modellerinde yıllarca sadece iki renk seçeneğine yer verdi ve bu renkler genelde beyaz ve siyah olmuştu. Ancak şirket 2013 yılında tanıtılan iPhone 5S ile birlikte yeni bir renk kombinasyonu tanıttı ve bu soylu renk tonu akıllı telefonlarda yeni bir trend oluşturdu. Evet, altın renginden bahsediyoruz.

Cupertinolu şirketin bu kararı verme nedeninin siyah ve beyaz geleneğinden kurtulmak olduğu söylendi ama aslında bunun farklı bir nedeni vardı. Apple'ın CEO'su Tim Cook, Çin merkezli Bloomberg Businessweek’e yaptığı açıklamada, özellikle Doğu Asya ve Çin'de akıllı telefonlarda altın renginin popüler olması nedeniyle böyle bir karar aldıklarını söyledi.

1435098370_iphone6.jpg

Çin şu anda iPhone modelleri için en büyük pazarlar arasında yer alıyor ve tabii ki bunda iPhone 6 ve iPhone 6 Plus ile ekran boyutunun artışının etkisi çok fazla. Çin, tek başına Apple için oldukça önemli bir pazar ve yılın ilk çeyreği için Apple’ın gelirlerinin % 29’unu oluşturmaktadır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.