iPhone'ların şarj ömrü uzayacak - Page 1

OS X El Capitan’ın en dikkat çeken özelliği ise ekranın ikiye bölünmesi oldu. Bu özellik sayesinde kullanıcılar, tek bir ekran üzerinde çok daha verimli çalışabilecek. Açık olan uygulamalar arasında da çok daha rahat bir geçiş yapılabilecek. Bu da Mac kullanıcılarının verimliliklerini attıracak.

Paylaşılan bilgilere göre kullanılan ‘Metal Mac’ adındaki yeni teknoloji sayesinde yeni işletim sistemi bir öncekine göre 1.4 kat daha hızlandı. Bu hız sayesinde e-postalar 2 kat, PDF dosyaları ise 4 kat daha hızlı açılabilecek. Geliştirilen Metal Mac teknolojisi sayesinde batarya ömrü de attırıldı.

iPhone'ların şarj ömrü uzayacak - Page 2

SIRI'YE BİR MİLYAR KEZ SORU SORULDU

OS X El Capitan’ın ardından geçtiğimiz aylarda Türkçe anlamaya ve cevap vermeye başlayan Siri’deki yenilikler tanıtıldı. Siri’ye haftada 1 milyar kez soru sorulduğunu belirten Federighi, Siri’nin yeni sürümünün daha da akıllı özelliklere sahip olduğunu gösterdi. Buna göre Siri’de hatırlatma özelliği yer alıyor. Örneğin, artık randevularınızı veya herhangi bir planınızı Siri size tanıtacak. Hatta hatırlatmakla da kalmayacak ve trafik durumuna göre kullanıcılara önerilerde bulunacak.

iPhone'ların şarj ömrü uzayacak - Page 3

Yeni Siri’de dikkat çeken özellikler arasında arama sonuçları da yer alıyor. Siri’ye bir soru sorduğunuzda arama sonuçları direkt olarak Siri ekranında yer alacak. Böylece Siri, artık daha aktif bir asistan haline dönüşecek.

250 BİN NOKTADA APPLE PAY KULLANILACAK

WWDC 2015’te, Apple’ın mobil cüzdan servisi Apple Pay’deki yenilikleri açıklamak için Apple Pay yöneticisi Jennifer Bailey sahneye çıktı. Bailey, Apple Pay’in temmuz ayında İngiltere’deki kullanıcılara sunulacağını açıkladı. Alışveriş ödemeleri İngiltere’deki 250 bin noktada Apple Pay ile yapılmaya başlanacak.

iPhone'ların şarj ömrü uzayacak - Page 4

APPLE'DAN HABERLER UYGULAMASI

Apple, yeni uygulaması News’i (Haberler) tanıttı. Bu uygulamada haber kaynaklarından tüm içerikler tek bir uygulamaya toplanacak. Kullanıcılar, ilgi alanlarına göre veya seçtiği haber kaynaklarına bu uygulama üzerinden ulaşabilecek. News uygulaması özel bir tasarımla haberleri kullanıcılara sunacak. Haber içerisindeki fotoğraflar galeri haline dönüştürülecek. Videolar ise yine okunan haber içerisinde yer alacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.