Mobil

iPhone'ların şarjı artık hiç bitmeyecek

Apple, iPhone'larda şarj sorununu çözüyor!


Akıllı telefonların özelliklerinin çoğalmasıyla şarjları dayanmaz bir hale geldi. Apple kısa sürede şarjı biten akıllı telefonlar için ilk atılımı yaptı. Apple'ın geliştirdiği teknoloji ile iPhone çok yakında şarj enerjisini güneş ışığından alacak.

Şu sıralar Amerikalı kullanıcıların güvenini kaybetmeye başlayan Apple değişik teknolojiler üzerinde çalışarak tekrar güven kazanmaya çalışıyor. Şirketin aldığı son patent oldukça ilgi çekici görünüyor. Apple'ın aldığı patent, bütünleşik dokunmatik sensör ve güneş enerjisi paneline sahip. Apple bu sayede iPhone'ların en büyük sorununu giderecek gibi görünüyor.

1360876556_solarenergysunglyphiphonecasespeckcase-p176083967235810693env68400.jpg

Apple, bu patenti nerde kullanacağını açıklamadı ancak şirkete yakın kaynaklar Apple'ın güneş panellerini iPhone'a entegre edeceğini ve iPhone'larda yeni bir dönemin başlayacağını belirtti.

Yorumlar
muro
Yuru kim tutar seni. Bitmeyen sarz. Haber başlığı amma uçmuş. Uzun süreli kullanıma destek de yenir ama bitmeyen dersen...
Cevapla
erdem
İphone 10 numara telefon ben yıllardır kullanıyorum 4s beş çıkınca sattım 1550 tl ye sattım bir senelik telefonu altın gibi değer kaybetmiyor Üzerine farkı koydum iphone 5 aldım Diğer tellerin ikinci eli para etmiyor iphone Mercedes BMW gibi Çekmeyin arkadaşlar. Bir BMW ile reno birmi ikiside bir yerden bir yere götürüyor. Ara arasındaki farkı bilen anlar iphone de böyle
Cevapla
yorumcu
neyi yaptı ya? varolan bir teknolojiyi süsleyip önümüze getirip yeni diyorlar sonrada afiyetle yememizi bekliyorlar.15 sene önce japonun yaptığı hesap makinaları hala güneş enerjisiyle pil dahi değişmeden günümüze kadar gelmişken,kendi namıma bana bunu kimse yediremez. şimdiye kadar yapmamalarının sebebini sormak lazım hemde sadece apple'a değil bütün üreticilere sormak lazım.
Cevapla
bilwnt gul
adam yapmis sonucta helal olsun teknoloji duvarina bir tas daha koydu
Cevapla
uğur
apple güven kazanmak için birşeyler yapmak istiyorsa böyle şeylerle ugrasmak yerine daha etkili şeyler yapabilir.Örnegin, ekran boyutu en az 4,5 inç olmalı, ekran kaliyesi full hd olabilir, bataryası daha güçlü olmalı (note 2 kullanıyorum arkadaki pili çok büyük) ki en azından 2 gün dayanabilsin, apple bu dediğim 3 şeyi yapsa önünde duran zor olur.Fakat bunlar extra masraf demek ki bunu yapmazlar çünkü apple az maliyetle telefonlarını yüksek fiyata satan aç gözlü bir şirket, bunlar için teknolojileri var aslında
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.