Kaybolan iPhone bulma konusunda ilk uygulama Lookout. Lookout ile internete bağlı olduğu sürece tüm iPhone ve iPad cihazlarınızın konumunu tarayıcı üzerinden görebilirsiniz. Herhangi bir bilgisayardan giriş yapmanız yeterli. Cihazınızın şarjı bitmeden önce görüldüğü son konum kayıt altına alınır ve dilerseniz rehberinizi ve diğer bilgilerinizi tek tuşa yedekleyebilirsiniz. Ekranda istediğiniz bir mesaj gösterip “Telefonum kaybolmuştur, bulduysanız şu numarayı arayan.” şeklinde bulan kişiyle irtibat kurabilirsiniz. Sesli uyarı yaptırmak da mümkün.

Prey listemizin ikinci sırasında ve önemli bir avantaja sahip. Tıpkı Lookout gibi benzer özelliklere ek olarak, cihazınızın ön ve arka kamerasından görüntü alabilirsiniz. Böylece cihazın nerede olduğuna dair ipucu elde edebilirsiniz. Prey uygulamasının temel özellikleri ücretsiz ancak Prey Pro isimli ücretli bir versiyonu da bulunuyor.

Soluto biraz daha kaybolan iPhone bulma yerine kaybolan cihazın içerisindeki verileri kurtarma konusuna odaklanmış bir uygulama. Soluto kullanıcılarına ücretsiz bir depolama alanı veriyor ve cihazınız kaybolursa fotoğraf, video ve rehberinizi bu alana yedekleyebiliyorsunuz. Böylelikle sizin için önemli olan verileri kaybetmemiş oluyorsunuz.

Device Locator ismi size GPS ile çalışan bir uygulama izlenimi verebilir ancak öyle değil. Devi Locator kaybolan telefonunuzu bulurken baz istasyonlarından veri alıyor. Yani cihazın konumunu baz istasyonları aracılığı ile buluyor. Telefonunuzun nerede olduğu tarayıcı üzerinden görebiliyorsunuz ve dilerseniz kaybolan telefonu VoIP görüşmesi ile arayabiliyorsunuz.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.