Mobil

iPhone'u yavaşlayan kullanıcı Apple'dan 1 Trilyon talep etti!

Apple 'ın eski iPhone'ları yavaşlatması şirkete pahalıya mâl olabilir.


Geçtiğimiz ay, eski iPhone sahipleri telefonlarının yavaşlatıldığı konusunda şikayetçi olmuş, Apple’da eski iPhone modellerini bilerek yavaşlattığını doğrulamıştı. Bunun üzerine bazı iPhone kullanıcıları Apple’a dava açıp zararlarının karşılanmasını  

 Apple’ın sorunlar nedeniyle iPhone modellerini yavaşlatma sebepleri makul görünmesine rağmen, birçok kullanıcı haklı olarak bu durumu öfke ile karşıladı. Apple, bu bilgiyi "yakalanana kadar" ifşa etmedi, ancak, yavaş çalışması nedeniyle kızgın olan birçok kişi iPhone'larını yenileme tercihinde bulundu. Açılan dava şu anda dokuza kadar çıktı ve fahiş bir miktarda para isteyen kullanıcılar var.  Violetta Mailyan ve avukat ekibi tarafından açılan davada, Apple tarafından 999.999.999.000 USD (neredeyse 1 trilyon dolar) talep edildi.

Davacı olan iPhone kullanıcıları, Apple’ın kendilerini kandırdığını, sorunu giderilebilecek telefonlarını düzeltmek yerine yeni iPhone modellerinden almaya teşvik ettiğini iddia ediyor. Açılan dava mantıklı görünüyor ancak istenilen tazminat tutarı oldukça uçuk gibi. Sizce de öyle değil mi?

Yorumlar
Murat
bir yazılım yollarlar eskiye döner apple bu sıkışınca işi çözer.
Cevapla
erkan
hak ediyor bence binlerce kullanıcıyı zorlama ile yeni telefon almaya itiyor bu düşünce çok yanlış
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.