Elbette Android ve iOS işletim sistemlerinin kullanıcılar tarafından tercih edilmeleri için farklı nedenler var ve çeşitli yönlerden her ikisi de birbirine üstünlük sağlayabiliyor.

Ancak iOS’li iPhone’un öyle özellikleri var ki; Android telefon kullanıcıları bir süre daha bu özellikleri kıskanacak.

Market ve Uygulama Kalitesi: iOS’in yapımcısı ve yayıncısı olan Apple, uygulama mağazasına üçüncü parti geliştiricilerin sunduğu uygulamaları koymak konusunda biraz daha titiz ve seçici davrandığından AppStore’daki uygulamaların kalite ortalaması daha yüksek. Ayrıca her ne kadar Android pazarda daha büyük bir paya sahip olsa da geliştiriciler de bu yüksek kalite ortalamasından dolayı önce Apple’ın mağazasında yer almayı tercih eder. Periscope örneğindeki gibi popüler olan uygulamalar Android’in mağazasına daha geç gelir.

Apple Pay: Dünya genelinde pek çok noktada geçerliliği olan Apple Pay ödeme yöntemi sayesinde telefonunuz ile kolayca kasadan geçip ödemenizi yapabiliyor ve parmak iziniz ile ödemenizi kolayca onaylayabiliyorsunuz. Bu kolay ve kullanışlı metod için de elbette bir iPhone’unuz olması gerekiyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.