Mobil

iPhone'un camı artık çatlamayacak

Apple'ın yeni aldığı patent iPhone ekranını koruma altına alıyor.

iPhone'un camı artık çatlamayacak

Apple'ın akıllı telefonu iPhone 5 kaliteli bir kasa ve ekrana sahip olsa da düşmelerde kırılma ve çatlamalara karşı garantili değil. Şimdi Apple benzeri olmayan bir koruyucu mekanizma için ABD Patent ve Marka Ofisine başvuruda bulundu. Bu patent iPhone'un düştüğü zaman zarar görmeyecek.

Yeni teknolojisi için patent başvurusu yapan Apple, 'bir elektronik cihazın kütle merkezini dikkatli bir şekilde yönlendirmeyi başaracak koruyucu bir mekanizma' geliştiriyor. iPhone'da bulunacak olan 'hava levhaları', bir 'dürtme mekanizması' ve bir 'sıkma parçası' içerecek koruyucu mekanizma, alıcı sayesinde telefonun düşürüldüğünü tespit edecek ve harekete geçecek.  Bu alıcı, serbest düşüş ve tahmini çarpma noktasını da algılayabilecek ve iPhone'un en hassas bölgeleri çarpma öncesinde koruma altına alınmış olacak.

1364391012_iphone.jpg

Ayrıca patente göre bu mekanizma bir motor sayesinde düşüş sırasında cihazın düşme hızını azaltacak ve cihazın yüzeyindeki darbelere açık tuş ve diğer unsurların küçülmesini/daralmasını sağlayacak.

Herhangi bir cihaz için olduğu belirtilmiş ama Apple'ın bu teknolojiyi iPhone'da kullanacağı kesin gözüyle bakılıyor.

Yorumlar
Misafir
bence çok büyük bomba bu yani asılsız :-)
Cevapla
Misafir
Apple zaten tamamen catlamis ekrani catlasa ne olur.
Cevapla
Şikayet
yorum yapmıştım yayınlayın bi zahmet. SİZLER TARAF TUTMAKTAN VAZGEÇİN ADMİNLER. SONY KARŞITLIĞINI BIRAKIN LÜTFEN.
Cevapla
YETER SİTE YETER
yorum yapmıştım yayınlayın bi zahmet. SİZLER TARAF TUTMAKTAN VAZGEÇİN ADMİNLER. SONY KARŞITLIĞINI BIRAKIN LÜTFEN.
Cevapla
Gakko
İddia edim Apple 2023 te Androide geçecek.. Bu arada diğer yorum valla bahan ait del ha.. GAKKO TEKNOLOJİOKU ya SAYGILAR !!
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.