iPhone'unuz çalınır ya da kaybolursa bunları mutlaka yapın! - Page 1

iPhone'unuzun kaybolduğunu düşünün... Bütün internet hesaplarınız, banka hesabınız, telefon rehberiniz, sosyal medya hesaplarınız tehlike altında... Böyle bir durumda yaşayabileceğiniz bu sorunlarla karşılaşmamak için erken davranıp yapabileceğiniz bir şeyler var.

iPhone, iPad veya iPod touch'ınızı kaybederseniz veya çalınmış olabileceğini düşünüyorsanız bu adımlar aygıtınızı bulmanıza ve verilerinizi korumanıza yardımcı olabilir.

iPhone'unuz çalınır ya da kaybolursa bunları mutlaka yapın! - Page 2

Kayıp aygıtınızda iPhone'umu Bul etkinleştirildiyse

Aygıtınızı bulmak için iPhone'umu Bul'u kullanabilir, aygıtı geri almaya ve verilerinizi güvenli tutmaya yönelik eylemler gerçekleştirebilirsiniz. Bir Mac veya PC'de icloud.com/find adresine giriş yapın veya başka bir iOS aygıtında iPhone'umu Bul uygulamasını kullanın.

iPhone'unuz çalınır ya da kaybolursa bunları mutlaka yapın! - Page 3

Aygıtınızın yerini belirleyin. iPhone'umu Bul'u açın ve harita üzerinde konumunu görüntülemek için bir aygıt seçin. Aygıt yakındaysa, sizin veya yakındaki birinin aygıtı bulmasına yardımcı olması için aygıta bir ses çaldırabilirsiniz.

Kayıp Modunu Açma. Kayıp Modunu kullanarak aygıtınızı dört haneli bir parola ile uzaktan kilitleyebilir, kayıp aygıtınızın Kilit ekranında telefon numaranızın bulunduğu özel bir mesaj görüntüleyebilir ve aygıtınızın konumunu izleyebilirsiniz.

iPhone'unuz çalınır ya da kaybolursa bunları mutlaka yapın! - Page 4

Kayıp veya çalınmış aygıtınızı polise bildirin. Polis aygıtınızın seri numarasını isteyebilir. Seri numaranızı şurada bulabilirsiniz:

Orijinal pakette veya satış belgesinde
Aygıtınızı Apple Kimliğinizle kaydettiyseniz Destek Profilim'de (supportprofile.apple.com)

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.