Mobil

iPhone'unuzun sinyal gücünü nasıl görürsünüz?

Bunu yapmak için ayrıca jailbreak'li bir cihaza da ihtiyacınız yok.


Eğer mobil sinyalinizin tam olarak hangi seviyede olduğunu ve neden bir çubuk görmenize rağmen çağrı yapamadığınızı bilmiyorsanız, bunu iPhone'unuzda görmeniz mümkün. Ayrıca jailbreak'li bir cihaza da ihtiyacınız kalmayacak.

Cihazınızda yapacağınız küçük bir ince ayar ile sol üst tarafta gösterilen mobil sinyal göstergesini çubuk yerine rakam olarak değiştirebilirsiniz. Böylece göreceğiniz rakam sayesinde hemen hemen hiç sinyal alamadığınız yerlerde bile işinize yarayacak. Ayrıca bu rakam sayesinde duracağınız yeri de kendiniz belirleyebileceksiniz. Cihazınızda görünen desibel cinsinden gösterilen sayı, ne kadar küçük olursa aldığınız sinyal o kadar güçlü demek oluyor.

1343765646_2012072916583338372.jpg


Geri alınması mümkün bir işlem olan mobil sinyal seviyesinin iPhone'unuzda rakam olarak göstermek için aşağıdaki adımları takip etmeniz gerekiyor.

1. *3001#12345#* numarasını çevirin ve çevir'e dokunun.

2. Alan testi moduna gireceksiniz. Sol üst tarafta sinyal gücünü gösteren bir işaretçi göreceksiniz. Artık sinyal gücü çubukları ile sayısal değer arasında bu alana dokunarak geçiş yapabilirsiniz. Şimdi giriş düğmesine basarak uygulamadan çıkın. Özelliğin kalıcı olmasını istiyorsanız devam edin, ama merak etmeyin; bu işlemi geri alabilirsiniz.

3. "Kapatmak için kaydırın" çubuğunu görene kadar güç düğmesini basılı tutun. Cihazı kapatmayın.

4. Uygulama kapanana dek giriş düğmesini basılı tutun ve giriş ekranınıza geri dönün.

Bu işlemin ardından iPhone'unuzu yeniden başlatsanız dahi çubuk ve sayılar arasında geçiş yapabileceksiniz. Gördüğünüz sayı sıfıra ne kadar yakın ise sinyaliniz o kadar güçlü demektir.

Varsayılan çubuklara geri dönmek için şu adımları izleyin:

1. *3001#12345#* numarasını çevirin ve çevir'e dokunun.

2. Giriş düğmesine iki kez basın.

Yorumlar
Misafir
ne kadar küçük olursa mı ? Ne kadar sıfıra yakın olursa mı daha iyi??
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.