iQOO 12 serisinin ekran özellikleri sızdırılmaya devam ediyor

Çinli teknoloji şirketi iQOO’nun merakla beklenen yeni akıllı telefon serisi iQOO 12 hakkında farklı bilgiler gelmeye devam ediyor.

iQOO 12 serisinin ekran özellikleri sızdırılmaya devam ediyor

Son dönemin dikkat çeken akıllı telefon markalarından Vivo'nun alt markası olan iQOO'nun en yeni modelleri iQOO 12 ve 12 Pro'nun lansmanına az bir süre kaldı. Telefonlar hakkında gelen bilgiler, cihazların oldukça iddialı özelliklere sahip olacağını gösteriyor.

iQOO 12 serisi hakkında en yeni bilgileri duyumcu olarak bilinen Digital Chat Station paylaştı. Duyumcu, cihazların 144Hz tazeleme hızına sahip Samsung E7 AMOLED bir ekrana ve 2K çözünürlüğe sahip olacağını belirtti. Ayrıca, OmniVision OV64B periskop zoom kamerasına dikkat çekti. Bu kamera sensörünün sadece iQOO 12 Pro modelinde bulunabileceği tahmin ediliyor.

iQOO 12 serisinin ekran özellikleri sızdırılmaya devam ediyor

Cihazların metal bir gövdeye sahip olacağı ve 200W hızlı şarj desteği sunacağı da gelen bilgiler arasında. Hem iQOO 12 hem de 12 Pro'da ultrasonik parmak izi okuyucu ve USB Type-C 3.x portunun bulunması bekleniyor. Bu duyumları paylaşan duyumcu, özellikle Çin menşeili amiral gemisi cihazlarda sağladığı doğru bilgilerle tanınıyor.

iQOO 12 ve 12 Pro'nun Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 yonga setiyle geleceği belirtiliyor. Bu yonga setinin Ekim ayında tanıtılması planlanıyor. iQOO 12 Pro'nun en üst konfigürasyonunda 24 GB LPDDR5x RAM ve 1 TB UFS 4.0 depolama alanının olması beklenenler arasında. Telefonların kutudan Android 14 işletim sistemiyle birlikte çıkacağı ve üzerinde Origin OS 4.0 arayüzünün bulunacağı tahmin ediliyor.