iQOO Z7 Pro 5G modelinin tasarımı ortaya çıktı

iQOO’nun fiyat performans odaklı akıllı telefon modeli Z7 Pro 5G, bu defa tasarımıyla kendini gösterdi.

iQOO Z7 Pro 5G modelinin tasarımı ortaya çıktı

Çinli akıllı telefon üreticisi iQOO'nun yeni modeli Z7 Pro 5G, kısa bir süre içinde Hindistan'da piyasaya sürülmeye hazırlanıyor. Firmanın Hindistan CEO'su Nipun Maurya'nın Twitter üzerinden paylaştığı bir gönderi, yaklaşan akıllı telefonun ön tarafının görüntüsünü ortaya çıkardı.

Gönderiye göre, iQOO Z7 Pro 5G'nin en dikkat çekici özelliği hiç şüphesiz ekrandaki kavisli tasarım. Telefonun ön tarafında bir delikli selfie kamerası da gözlemlendi, bu kamera üst kısımda, tam ortada konumlandırılmış. Ancak, bu gönderiden daha fazla teknik özellik bilgisi alamıyoruz.

iQOO Z7 Pro 5G modelinin tasarımı ortaya çıktı - Resim : 1

iQOO Z7 Pro 5G modelinin tasarımı ortaya çıktı

Z7 Pro modeli, birkaç ay öncesine kadar GeekBench üzerinde Snapdragon 782G yonga seti ile görüntülenmişti. Bu yonga seti, 12GB RAM ile eşleştirilmiş ve cihaz, kutudan Android 13 işletim sistemi ile birlikte çıkıyordu. Android 13 işletim sistemi muhtemelen Funtouch OS 13 özel arayüzü ile gelecek. Şimdilik elimizde olan bilgiler bu kadar.

Bununla birlikte iQOO’nun son zamanlarda piyasaya sürdüğü akıllı telefon modellerine baktığımızda, genelde fiyat performans odaklı cihazlar olduklarını görüyoruz. Bu da iQOO’nun yeni modellerinde de benzer bir strateji izlemeye devam edeceği manasına geliyor olabilir. Yine de Z7 Pro modeli hakkında daha fazla bilgi verebilmek için biraz daha beklememizde fayda olabilir.