iQOO Z9x’in özellikleri netleşti, fazlasıyla güçlü bir cihaz geliyor

iQOO tarafından geliştirilen ve bir süredir teknoloji dünyasının gündemini meşgul eden Z9x modeli hakkında çok önemli bilgiler var.

iQOO Z9x’in özellikleri netleşti, fazlasıyla güçlü bir cihaz geliyor

iQOO Z9x 5G'nin Hindistan'da 17 Mayıs'ta tanıtılacağı açıklandı. Amazon, bu yeni akıllı telefonun platformda yer alacağını doğrulayan bir mikrosite hazırladı. Ayrıca, bu listede cihazın bazı yeni özellikleri de ortaya çıktı. Daha önce, Snapdragon 6 Gen 1 yonga seti ile güçlendirileceği doğrulanmıştı.

iQOO Z9x 5G'nin öne çıkan özelliklerine göre, bu cihaz Hindistan'daki en ince telefon olarak tanıtılıyor ve 6.000 mAh bataryaya sahip. Bu bataryanın, tek bir şarjla 2 gün kullanım sunacağı belirtiliyor. Cihaz, 44W hızlı şarj desteğiyle geliyor ve 30 dakikalık bir şarjın 10 saatlik kullanım sağladığı söyleniyor. Ayrıca, 8GB RAM ve 8GB sanal RAM ile birlikte geliyor ve 128GB dahili depolama kapasitesi 1TB’a kadar genişletilebiliyor.

iQOO Z9x’in özellikleri netleşti, fazlasıyla güçlü bir cihaz geliyor - Resim : 1

iQOO Z9x’in özellikleri netleşti, fazlasıyla güçlü bir cihaz geliyor

Ekran özelliklerine bakıldığında, iQOO Z9x 5G'nin merkezde konumlandırılmış bir delikli ekranı var ve bu ekran 6,72 inç boyutunda. Ekran, yedi kademeli 120Hz adaptif yenileme hızı ve 1.000 nit tepe parlaklık sunuyor. Ses açısından, cihaz Hi-Res sertifikalı çift stereo hoparlörlere sahip ve 3,5 mm kulaklık girişi de bulunuyor.

iQOO Z9x 5G, IP64 sertifikalı toz ve suya dayanıklı olarak doğrulandı. Segmentinde bir ilk olduğu vurgulanıyor, ancak tam fiyat segmenti belirsizliğini koruyor. Güç düğmesine entegre edilmiş bir yan parmak izi tarayıcıya sahip. Arka tarafta ise 50MP ana sensör ve bir ikinci lens içeren kare biçiminde bir kamera modülü bulunuyor. Son olarak, yazılım açısından, iQOO Z9x 5G'nin önceden yüklenmiş Android 14 işletim sistemi ile geleceği ve iki işletim sistemi güncellemesi ile üç yıl güvenlik yamaları alacağı doğrulandı.