iQOO'dan sürpriz amiral gemisi telefon

iQOO, henüz duyurulmamış bir Qualcomm amiral gemisi çipseti, LTPO düz ekran ve daha fazlasını barındıran gizemli bir telefon üzerinde çalışıyor.

iQOO'dan sürpriz amiral gemisi telefon

iQOO markası, yakında Z9 serisini piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Bu telefonların Mart ayında resmi olarak tanıtılması bekleniyor. Bu lansmanın öncesinde, başka bir iQOO telefonuna dair detaylar ortaya çıktı. Kaynak, ürünün adını belirtmese de ana özelliklerini paylaştı.

Belirtilen özelliklere göre bu cihaz, üst orta segment bir model gibi görünüyor. Ancak sürpriz bir şekilde, henüz duyurulmamış bir Qualcomm amiral gemisi yonga setine ev sahipliği yapacak.

Digital Chat Station'a göre iQOO, ilginç özelliklere sahip bir akıllı telefon üzerinde çalışıyor. Bu telefonun 3.3GHz hızında çalışan Qualcomm SM8635 yonga setiyle güçlendirileceğini belirtiyor. Ayrıca, saat hızının nihai sürümde değişebileceğini ekliyor. Bu yonga setinin, Snapdragon 8 Gen 3'ün geliştirilmiş bir versiyonu olması bekleniyor.

iQOO'dan sürpriz amiral gemisi telefon

Duyumcunun aktardığına göre, bu cihaz 2800 x 1260 piksel (1.5K) çözünürlüğe sahip 6.78 inç düz bir LTPO OLED ekranla gelecek. Ekranın yenileme hızı belirtilmese de en az 120Hz olması bekleniyor. Şu ana kadar cihazın özellikleri iQOO 12 ile benzerlik gösteriyor. Bu yüzden üçüncü modelin iQOO 12 Pro'nun ardından gelmiş olabileceğini düşünebilirsiniz. Ancak durum böyle görünmüyor.

Çünkü iQOO 12 ve iQOO 12 Pro'nun aksine, bu akıllı telefonun düz çerçevesi metal yerine plastikten yapılacak. Ayrıca, daha büyük bir 6,000mAh batarya ile desteklenecek. Kaynak, batarya boyutunun nihai telefon sürümünde değişebileceğini belirtiyor.

Kaynak bu konuda bir ipucu vermemiş olsa da, bu telefonun iQOO Neo 9 serisinin bir parçası olma ihtimali var. Her halükarda, önümüzdeki günlerde ürün hakkında daha fazla bilgi edinmeyi bekliyoruz.