iQOO’un yeni bütçe dostu Neo 7 telefonu testlerde çok iyi iş çıkarıyor

Uygun fiyatlı akıllı telefon satın almak isteyen kişilerin aklına gelen ilk isimlerden biri olan iQOO yakın zamanda yeni akıllı telefon modeli Neo 7’yi resmen tanıtacak.

iQOO’un yeni bütçe dostu Neo 7 telefonu testlerde çok iyi iş çıkarıyor

Çinli teknoloji şirketlerinin en büyük avantajı, rakiplerine göre daha uygun fiyatı akıllı telefonlar üretebilmeleridir. Belki de bu yüzden bütçe dostu akıllı telefonlar denilince akla gelen ilk markalar Çinli isimler oluyor.

Nitekim Realme, Redmi, Vivo, TCL ve bu haberimize de konu olan iQOO hep Çin merkezli markalar. İşte iQOO’nun yeni modeli Neo 7’de yine uygun fiyatlı akıllı telefon satın almak isteyenlerin merakla beklediği bir cihaz olarak dikkat çekiyor.

iQOO’un yeni bütçe dostu Neo 7 telefonu testlerde çok iyi iş çıkarıyor

Geçtiğimiz saatlerde telefonun sızdırılan AnTuTu test sonuçları ise, bizleri nasıl bir performansın beklediğini gözler önüne serdi. Buna göre yeni akıllı telefon Dimensity 8200 yonga setinden aldığı güç sayesinde bu testten 862.438 puan almayı başarmış. Karşılaştırma yapabilmek için belirtmek gerekirse, geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen Neo 6 modeli biri Dimensity 8100 yonga setiyle diğeri ise Snapdragon 870 yonga setiyle donatılmış olmak üzere iki farklı versiyon ile satışa sunulmuştu.

Bu modellerden Dimensity 8100 yonga setinden güç alan cihaz AnTuTu testinden 710.269 puan alırken, Snapdragon 870 yonga setiyle güçlendirilmiş model ise 728.96 puanla testi tamamlamıştı. Buradan da anlaşılacağı üzere önümüzdeki günlerde tanıtılması beklenen iQOO Neo 7 selefini geride bırakmışa benziyor.