Mobil

İşte Apple’ın iOS 7 ile şaşırttığı özellikler

iOS 7'de beklenemeyen 7 özellik

İşte Apple’ın iOS 7 ile şaşırttığı özellikler

iOS 6’dan sonra gelen şikayetler doğrultusunda artık Apple’dan beklenen ve şaşırtmayacak özelliklerden biri farklı bir ara yüzle gelmesiydi. Peki Apple yeni işletim sistemini sunduğunda gerçekten beklenmedik bir şeyle karşılaştık mı?

1379764749_bigios7.png

iOS 7 ile ilgili tema her ne kadar beklense de ne kadar değişeceği konusunda şaşırttığını söyleyebiliriz. Arka plandan kilit ekranına her şey tam anlamıyla değişmiş durumda ve artık o Apple’ın alıştığımız görünümü yok. Peki o eski ara yüzden sıkılan kullanıcılar yeniye alışabildi mi?

Takvim de farklı değişikliklerden biri. Apple  daha çok büyük değişimler üzerinde çalışacağı düşünülüyordu. Ancak yine de takvimin kolay ulaşılabilir ve işleri kolaylaştırıcı yapısı nedeniyle kullanışlı bir uygulama olarak karşımıza çıkıyor.

1379764772_changingyourtheme.png

Hiding Newstand, okunacak makale ve dergi konusunda uzman. Önemli haberleri ve olayları sizlere sunar.

Çoklu uygulamalardan tek tuşla çıkış: Arka planda açık kalan uygulamalar korkulu rüyanız haline gelebilir. Önceki versiyonda ana sayfada gizli olarak açık kalan uygulamaları tek tek kapatmanız gerekiyordu. Android’te de bulunan bu hepsini toplu kapatma özelliği sonunda iOS 7 ile Apple’a da geldi.

1379764789_quttingmultipleapps.png

Sınırsız dosyalar, iOS 6’da bir dosyanın içine sadece 16 uygulama sığabiliyordu. Eğer çok fazla oyununuz varsa Oyunlar 1 ve Oyunlar 2 gibi iki klasörünüz oluyordu. Apple iOS 7’de sınırsız uygulama alabilen dosyalarla geliyor.

1379764802_ios7mainlogo1.png

Daha okunur bir iOS 7 geliyor. Yeni tasarım geldiğinde insanların okunabilirlik açısından zorlandığını duymaya başlamıştık. iOS 7’nizi daha okunaklı hale getirmek için Ayalar> Genel > Erişilebilirlik kısmından yazı puntonuzu kalınlaştırabiliyorsunuz.

Yorumlar
Apple nın hıcbır ozellıgı kalmadı he şu temA resmen rezalet baskada konuşmaya gerek yok appleyı bıtırdıker
Cevapla
Misafir
arkadaşlar herkes telefon yapar ama apple yaptımı başka olur hatta şey gibi dacia da cip yapıyor ama jeep başka
Cevapla
Misafir
ulan ben eski temayı geri istiyorum dandik bişi oldu bu resmen ayrıca nasıl uygulamaları tek tıkla kapatıyoruz gerçekten htcye geçmeye kafama koyuyorum sırf şu çakma çin malı teldeki temalara benzediğinden
Cevapla
Misafir
ben hiç şaşırmadım . iki şeyle çok bük bişeymiş gibi başlık atılmış beli editör ipon severlerden : )
Cevapla
Misafir
ios 7 güvenlik açıklarındanda bahsedin tuşkilidini nasıl kolay gecildiyi videoları nete kol geziyor
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.