Mobil

İşte beklediğiniz 25 yeni akıllı cep telefonu!

Bu ay içinde gelmesi beklenen 25 akıllı cep telefonu burada!


Akıllı cep telefonlarının çeşitleri o kadar çoğaldı ki artık kullanıcılar hangi telefonu alacağını şaşırdı. Cep telefonunu alırken telefonda kullanılan işletim sistemi en büyük etkenlerden birisi. Çünkü işletim sistemine göre cihaz için yapılan uygulamalardan faydalanılabiliyor.

İşletim sistemlerinden en çok ilgi gören ise Android. Android işletim sistemi çıktığı günden bu yana çok sayıda başarıya imza attı. Belki de bu başarısı sadece kullandığı açık kod sistemi ve ücretsiz uygulamalarıdır belki de ancak diğerlerine göre büyük başarı sağladığı kesin.

Geçtiğimiz aylarda çıkan ceplerin bir çoğu Android işletim sistemine sahipti ve piyasaya çıkacak olan onlarca farklı telefondan bir çoğu yine Andorid işletim sistemini kullanacak. Bunların içinde merakla beklenen Samsung'un projektör telefonu da yer alıyor.

Sony firmasıda üreteceği telefonları sıraya koymuş, yaz aylarında ve de sonbahar döneminde yeni Xperia telefonlar sırayla geliyor. LG firması da geri kalmıyor ve Otimus TrueHD LTE modeli ile kendisini kanıtlamaya çalışıyor. Huawei firması ise uzun zamandır konuşulan Huawei Ascend D quad telefonu ile telefon pazarında bu yarışın içinde yer alıyor. Duruma bakılırsa dört çekirdekli işlemciye sahip bu cihazı Sonbahar aylarından önce göremeyeceğiz.

1343012173_smartphones.png Sonraki sayfalarımızda Önümüzdeki gün ve aylar içinde gelecek olan telefonları özellikleri ile birlikte inceleyebilirsiniz.Nokia Asha 202

Profil: Dual-Sim yani aynı zamanda iki farklı sim kart kullanabilen, Finlandiya üretimi cep telefonu

Özellikleri: 2 Sim kart yuvası (çift sim), 2 megapiksel kamera, müzik çalar, FM radyo, genişletilebilir bellek (microSD ile), EDGE

İşletim sistemi: S40

Çıkış tarihi: Temmuz 2012Emporia Connect

Profil: Kendisine özel programları ile türünün tek örneği olma yolunda emin adımlar atıyor. Kullanılması eğlenceli bir yapı sunması bekleniyor.

Özellikleri: A-GPS alıcısı, UMTS, kullanıcı dostu uygulamalar (navigasyon, hava tahmini, ilaçlar, bellek eğitimi için bellek), acil durum fonksiyonu, büyük düğmeler, kısayol tuşları, geniş dijital ekran, basit menü yapısı ile renkli ekran, 3 megapiksel kamera, genişletilebilir bellek (önceden yüklenmiş microSD), Bluetooth, USB ve GSM-Duaband

İşletim sistemi: Standart

Çıkış tarihi: Temmuz 2012Nokia Asha 306

Profil: Dokunmatik ekranının yanı sıra, WLAN bağlantı konusunda harikalar yaratacak bir telefon.

Özellikleri: 3 inç dokunmatik ekran, WiFi-n, Bluetooth, 2 megapiksel kamera, müzik çalar, radyo, genişletilebilir bellek (microSD ile), Bluetooth, USB, GSM Quadband.

İşletim sistemi: S40

Çıkış tarihi: Temmuz 2012Doro PhoneEasy 740

Profil: Günümüz trendi olan dokunmatik ekran teknolojisini iyi incelemiş, konu hakkında üst düzey bir telefon.

Özellikleri: 3.2 inç dokunmatik ekran, fiziksel telefon tuş takımı, üst düzey dostu uygulamalar, A-GPS, 5 megapiksel kamera, WLAN, UMTS, web tarayıcı, 4GB dahili hafıza. Bluetooth, USB, GSM Quadband.

İşletim sistemi: Android 2.2 UI Doro

Çıkış tarihi: Temmuz 2012Nokia Asha 311

Profil: Güçlü işlemcisi ve de her bütçeye uygun fiyatı ile dikkat çeken bir telefonu.

Özellikleri: 3-inç dokunmatik ekran, 1 GHz işlemci, WLAN, HSDPA, 3.2 megapiksel kamera, müzik çalar, radyo, genişletilebilir bellek (microSD ile), Bluetooth, USB, GSM Quadband.

İşletim sistemi: S40

Çıkış tarihi: Temmuz 2012RIM BlackBerry Curve 9320

Profil: Sosyal medyaya tek bir tuşla ulaşabilen BMM, uzun konuşma süresi ve radyo dinleme imkanı.

Özellikleri: Mekanik QWERTY klavye, WIFI, HSDPA, 3.2 megapiksel kamera, A-GPS, müzik çalar, radyo, genişletilebilir bellek (microSD ile), Bluetooth, USB, GSM Quadband.

İşletim Sistemi: BlackBerry OS 7.1.

Çıkış tarihi: Temmuz 2012Viewsonic Viewphone 4e

Profil: Bilindik Android akıllı telefonlara nazaran iki sim kart opsiyonuyla gözler önüne çıkacak olan cihazın, aslen Mayıs 2012'de piyasada olması bekleniyordu.

Özellikleri: 2 SIM kart yuvası (Çift SIM), 3.5-inç dokunmatik ekran, 3.2 megapiksel kamera, WiFi b / g, HSDPA, müzik çalar, genişletilebilir bellek (microSD ile), A-GPS alıcısı, Bluetooth, USB, GSM Quadband.

İşletim Sistemi: Android 2.3.

Çıkış tarihi: Temmuz 2012Samsung Galaxy Beam i8520

Profil: Tüm teknoloji piyasasının ilgisini çekecek, üzerinde devasa bir projeksiyon bulunduran cihaz ilk kez Chip Online tarafından test edildi.

Özellikleri: Özellikler: entegre HD projektör, 4-inç dokunmatik ekran, 1 GHz çift çekirdekli işlemci, kablosuz n, HSPA, 5-megapiksel kamera, HD video kamera, genişletilebilir bellek (microSD ile), A-GPS alıcısı, Bluetooth, USB, GSM Quadband.

İşletim sistemi: Samsung TouchWiz arayüzü ile Andorid 2.3

Çıkış tarihi: Temmuz 2012Viewsonic Viewphone 4s

Profil: Çift sim kart desteğinin yanı sıra portatif ve Android 4.0 temelleri üzerinde yükselen bir telefon.

Özellikleri: 2 SIM kart yuvası (Çift SIM), (IPS) dokunmatik ekran 3.5-inç, 1 GHz işlemci, kablosuz n, HSPA, 5-megapiksel kamera, müzik çalar, genişletilebilir bellek (microSD), A-GPS alıcısı, Bluetooth, USB, GSM Quadband üzerinden.

İşletim Sistemi: Android 4.0.

Çıkış tarihi: Temmuz 2012Sony Xperia tipo

Profil: Android 4.0 işletim sistemi ile gelecek olan cihaz, üzerinde barındırdığı özelliklerine kıyasla fazlasıyla uygun bir fiyat etiketine sahip olacak.

Özellikleri: 3.2-inch touch screen, WiFi-n, HSDPA, 3.2 megapixel camera, A-GPS, expandable memory (via microSD), Bluetooth, USB, GSM Quadband.

İşletim Sistemi: Sony ara yüzü ile Android 4.0 işletim sistemi

Çıkış tarihi: Temmuz 2012Sony Xperia miro

Profil: Bir diğer model olan tipo'dan çok daha iyi donanıma sahip, geniş ve farklı renk seçenekleriyle donatılmış bir telefon.

Özellikleri: 3.5-inch touch screen, WiFi-n, HSPA, 5-megapixel camera, A-GPS, expandable memory (microSD ile), Bluetooth, USB, GSM Quadband.

İşletim Sistemi: Sony ara yüzü ile Andorid 4.0 işletim sistemi

Çıkış tarihi: Temmuz 2012Sony Xperia go

Profil: Sony'nin yeni çift çekirdek işlemciye sahip, Android 4.0 işletim sistemiyle bezenmiş yeni canavarı.

Özellikleri: Dış mekan kullanımı için Sağlam gövde, 3,5 inç dokunmatik ekran, 1.5 GHz çift çekirdekli işlemci, kablosuz n, HSPA, HD video kameralar, A-GPS alıcısı ile 5 megapiksel kamera, genişletilebilir bellek (microSD ile), Bluetooth, USB, GSM Quadband.

İşletim Sistemi: Sony ara yüzü ile Android 2.3 işletim sistemi.

Çıkış tarihi: Temmuz 2012Viewsonic Viewphone 5e

Profil: Çift sim kart desteği, orta seviye ekran çözünürlüğü (480 X 800) ve de Android 4.0 desteği ile her kullanıcıya hitap edecek bir cihaz.

Özellikleri: 2 SIM kart yuvası (Çift SIM), 5-inç dokunmatik ekran, kamera, müzik çalar, genişletilebilir bellek (microSD ile), A-GPS alıcısı, Bluetooth, USB, GSM Quadband.

İşletim Sistemi: Android 4.0

Çıkış tarihi: Temmuz 2012Acer Liquid Glow

Profil: Daha önce belki de hiç görülmemiş ilginç renkler ve Andorid 4.0 desteği.

Özellikleri: 3.7-inç dokunmatik ekran, 1 GHz işlemci, WiFi-n, HSPA, 5-megapiksel kamera, genişletilebilir bellek (microSD ile), A-GPS, NFC, Bluetooth, USB, GSM Dört bantlı .

İşletim Sistemi: Acer kullanıcı arayüzüne sahip Android 4.0.

Çıkış tarihi: Temmuz 2012Acer CloudMobile

Profil: Android 4.0 desteğini tüm gücüyle kullanmayı hedefleyen ve görsel olarak dikkat çeken tasarıma sahip olan bir telefon.

Özellikleri: 1.5 GHz Dual Core işlemci, 4.3-inç dokunmatik ekran (HD), WLAN, HSPA, 8 megapiksel kamera, tam HD video kamera, genişletilebilir bellek (microSD ile), A-GPS, NFC, HDMI, Bluetooth, USB, GSM Quadband.

İşletim Sistemi: Acer kullanıcı arayüzüne sahip Android 4.0.

Çıkış tarihi: Temmuz 2012Asus PadFone

Profil: Tablet modelinin içerisine girebilme özelliği ile kesinlikle fiyatını hak edecek bir ürün. Rahat ve kolay kullanımının yanı sıra Android 4.0 ile karşımıza çıkacak.

Özellikleri: 4.3 inç dokunmatik ekran (Super AMOLED, tablet, 10.1-inç dokunmatik ekran) , 1.5 GHz çift çekirdekli işlemci, 8 megapiksel kamera, WiFi-n, HSPA+ , genişletilebilir hafıza (microSD ile), Bluetooth, USB, GSM Quadband.

İşletim Sistemi: Android 4.0

Çıkış tarihi: Temmuz 2012Huawei Ascend P1

Profil: Parlak bir elbise giymişçesine göz alan kaplaması, yüksek dokunma hissiyatı ile inanılmaz ince bir cep telefonu

Özellikleri: 6.8 milimetrelik ince kasa, 4.3-inç dokunmatik ekran (Super AMOLED), 1.5 GHz Dual Core işlemci, kablosuz n, HSPA, 8 megapiksel kamera, tam HD video kamera genişletilebilir bellek (microSD ile), Bluetooth, USB, GSM Quadband.

İşletim Sistemi: Huawei kullanıcı arayüzüne sahip Android 4.0.

Çıkış tarihi: Temmuz 2012Panasonic Eluga Power

Profil: İnce bir şekilde tasarlanmış, ilk görüşte bir sanat eserini akla getiren Android 4.0 işletim sistemi kullanan bir cihaz

Özellikleri: dayanıklı çerçeve, 5-inç dokunmatik ekran (HD), 1.5 GHz Dual Core işlemci, WLAN-n, HSPA, 8 megapiksel kamera, genişletilebilir bellek (microSD ile), A-GPS, NFC , Bluetooth, USB, GSM Quadband.

İşletim Sistemi: Android 4.0.

Çıkış tarihi: Temmuz 2012Huawei Ascend D

Profil: Ascend P1'nın bir üst modeli olarak lanse edilen cihaz, yeni üst seviye özelliklerle donatılmış.

Özellikleri: 4.5 inç dokunmatik ekran (HD), 1.5 GHz çift çekirdekli işlemci, 8 megapiksel kamera, tam HD video kamera, WLAN-n, HSPA, genişletilebilir bellek (microSD ile), A-GPS alıcısı, HDMI adaptörü, Bluetooth, dört bant GSM desteği ile USB MHL.

İşletim Sistemi: Huawei kullanıcı ara yüzü ile Androdid 4.0

Çıkış tarihi: Temmuz 2012LG Optimus Vu

Profil: LG'nin, Samsung'un akıllı telefonlarına cevap niteliğindeki cihazı Galaxy XL, Güney Kore pazarından sonra artık tüm Avrupa pazarına yayılmayı hedefliyor.

Özellikleri: 5 inçlik dokunmatik ekran (IPS), 1.5 GHz Dual Core işlemci, kablosuz n, HSPA, genişletilebilir bellek (microSD ile), 8 megapiksel kamera, tam HD video kamera, A-GPS Alıcısı, Bluetooth, USB, GSM Quadband.

İşletim Sistemi: LG Optimus kullanıcı ara yüzü ile Android 2.3

Çıkış tarihi: Temmuz 2012Motorola RAZR Maxx

Profil: Telefondan performans isteyen başta oyuncular olmak üzere birçok kullanıcıya hitap eden, fazlasıyla güçlü bir cihaz.

Özellikleri: 1.2 GHz Dual Core işlemci, 4.3-inç dokunmatik ekran (Super AMOLED), n-WLAN, HSDPA, 8 megapiksel kamera, A-GPS, genişletilebilir bellek (microSD ile) Bluetooth, USB, GSM Quadband.

İşletim Sistemi: Android 4.0

Çıkış tarihi: Temmuz 2012Optimus True HD LTE

Profil: LG'nin başta Almanya olmak üzere birçok ülkedeki Amiral gemisi. Yeni kablosuz bağlantı teknolojileriyle dikkatleri üzerine toplayan bir ürün.

Özellikleri: LTE, HSPA+, n-WLAN, 4.5-inç dokunmatik ekran (HD), 1.5 GHz çift çekirdekli işlemci, genişletilebilir bellek (microSD ile), 8 megapiksel kamera, tam HD video kamera A-GPS alıcısı, HDMI, Bluetooth, USB, GSM Quadband.

İşletim Sistemi: LGOptimus ara yüzü ile Andorid 2.3

Çıkış tarihi: Temmuz 2012ZTE Grand X LTE

Profil: LTE konusunda bir uzman. Bir önceki modeline kıyasla halen dokunulabilir ekran ebatları ve çözünürlüğü konusunda yeniliğe gitmeyen bir model.

Özellikleri: LTE, HSPA+, WLAN-n, dokunmatik ekran, 1.5 GHz çift çekirdekli işlemci, 8 megapiksel kamera, HD video kamera, A-GPS alıcısı, Bluetooth, USB, GSM Quadband.

İşletim Sistemi: Andorid 4.0 işletim sistemi. (MiFavor ara yüzü kullanması bekleniyor.)

Çıkış tarihi: Temmuz 2012ZTE Era

Profil: Bir başka Asya üretimi telefon ama kendisi LTE'den daha çok dört işlemci gücüyle ön planda olan bir cihaz.

Özellikleri: 1.3 GHz dört çekirdekli işlemci, 4.3-inç dokunmatik ekran, WiFi-n, HSPA+, 0.8-megapiksel kamera, genişletilebilir bellek (microSD ile), A-GPS alıcısı, MHL desteği ile USB HDMI Adaptör, Bluetooth, dört bant GSM.

İşletim Sistemi: MiFavor ara yüzü ile Android 4.0 işletim sistemi

Çıkış tarihi: Temmuz 2012Huawei Ascend D quad

Profil: Girdiği her testten anlının akıyla çıkmayı başaran cihaz, ilk başta her ne kadar LTE teknolojisi ile dikkat çekiyorsa da aslen sahip olduğu donanım özellikleriyle kullanıcıların hedefi olacak.

Özellikleri: 4.5-inç dokunmatik ekran (HD, IPS), Wireless-n, HSPA+, 1,2 - veya 1,5 GHz dört çekirdekli işlemci, 8 megapiksel kamera, HD video kamera, genişletilebilir bellek (microSD ile), A-GPS alıcısı, HDMI adaptörü, Bluetooth, USB, GSM Quadband için MHL desteği ile USB.

İşletim Sistemi: Huawei ara yüzü ile Andorid 4.0

Çıkış tarihi: Temmuz 2012

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.