Mobil

İşte dünyanın en çok indirilen uygulamaları!

Sensor Tower adlı araştırma şirketi Nisan 2021'e ait uygulama verilerini paylaştı. İşte en çok indirilen uygulamalar!

İşte dünyanın en çok indirilen uygulamaları!

ABD merkezli bir araştırma şirketi, Nisan ayına ait en fazla indirilen uygulamaların bulunduğu bir liste paylaştı. Detaylara haberimizin devamından hep birlikte göz atalım.

İşte dünyanın en çok indirilen uygulamaları!

San Francisco merkezli, Sensor Tower isimli araştırma şirketi Nisan 2021'e ait uygulama verilerini açıkladı. En çok indirilen uygulamaların başında çoğu kişinin tahmin edeceği üzere, TikTok başı çekti. 

Sensor Tower adlı araştırma şirketinin verilerine göre 30 günlük süre zarfı içinde 59 milyondan fazla kez indirme ile 2021'in Nisan ayında dünya genelinde en çok indirilen uygulama olan TikTok oldu. Uygulama App Store'da zirvenin en üst sırasında yer alırken, Android işletim sistemli telefonların alışveriş marketi olan Google Play Store'da ise Facebook'un ardından listenin 2. sırasında yer alıyor.

Sensor Tower isimli araştırma şirketinin verilerine göre, 2021'in Nisan ayında en çok indirilen uygulamalar listesinin ilk 10 sırasında, çoğu ankette uzun zamandır olduğu gibi yine Facebook'a ait dört uygulama yer alıyor. TikTok'dan sonra sırası ile Facebook, Instagram, WhatsApp ve Messenger listenin ilk 5 sırasında yerini almış durumda.

Sensor Tower isimli araştırma şirketinin verilerine göre, Google Play'de 2021'in Nisan ayında en çok indirilen uygulamalar listesinin ilk 10 sırası ise aşağıdaki gibi.

 1. TikTok
 2. Facebook
 3. Instagram
 4. WhatsApp
 5. Messenger
 6. Snapchat
 7. Zoom
 8. Telegram
 9. CapCut
 10. Google Meet

Sensor Tower isimli araştırma şirketinin verilerine göre, App Store'de 2021'in Nisan ayında en çok indirilen uygulamalar listesinin ilk 10 sırası ise aşağıdaki gibi.

 1. TikTok
 2. Youtube
 3. Instagram
 4. WhatsApp
 5. Facebook
 6. ZOOM
 7. Messenger
 8. CapCut
 9. Gmail
 10. Google Maps

Bu arada Sensor Tower'ın paylaşmış olduğu bu verilere oyunları dahil etmediğini ayrıca belirtelim. Zira şirket oyunlar için ayrı bir liste yayınlıyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.