Mobil

İşte dünyanın en iyileri! -Top 17

Donanımı ve performansıyla 2012/2013 yılına damgasını vuran akıllı telefonlar!

İşte dünyanın en iyileri! -Top 17

Akıllı telefon sektörü bilim ve teknolojinin akılalmaz gelişimiyle paralel bir şekilde ilerlemeye devam ediyor. Son yıllarda devrim niteliğinde gerçekleşen değişimlerin ardı arkası kesilmiyor. 8 çekirdekli akıllı telefonların hayatımızda yer aldığı bu dünyada mobil dünyanın koltuğunda bakın hangi cihazlar oturuyor. 

Son yıllarda yakaladığı çıkış ile büyük bir ivme kazanan HTC, One S modeli ile son dünyanın en iyileri arasına son sırada giriş yapıyor.  1,5 GHz çift çekirdekli işlemci, 4,3 inç Super AMOLED dokunmatik ekran, WLAN-n, HSPA, 8 megapiksel kamera, 16GB depolama (genişletilemiyor), A-GPS alıcı, Bluetooth, USB, GSM-Quadband, İşletim sistemi ve arayüz: Android 4.0.3 - HTC Sense 4.0. gibi özellikleriyle  1.260 TL değerinde olan cihaz, günümüzde milyonlarca kullanıcı tarafından kullanılmaktadır. 

HTC One S - Donanım puanı: 90.280

İkinci sırada akıllı telefon sektöründe yon yıllarda istediği başarıyı bir türlü elde edemeyen, Kore'li firma LG'nin amiral gemilerinden LG Optimus 4X HD yer alıyor. 4,65 inç dokunmatik ekran (HD), 1,5 GHz dört çekirdekli işlemci, Wi-Fi, HSPA; 8 megapiksel kamera (Full HD video), microSD ile arttırılabilir hafıza, A-GPS alıcı, HDMI dönüştürücü için MHL destekli microUSB girişi, Bluetooth, GSM Quad Band gibi özelliklerle 930 TL'den alıcalarına kavuşan Optimus 4X HD hali hazırda 100 binlerce kişi tarafından kullanılmaktadır. 

LG Optimus 4X HD - Donanım Puanı: 90.716 puan

Akıllı telefon sektörüne ilk adımları atan fakat yaşanan gelişmelerin kendisini aşacak boyuta gelmesiyle geri planda kalan Nokia, son dönemlerde çıkardığı amiral gemileriyle Akıllı Telefon sektörünün yine vazgeçilmezleri arasında yer almaya devam ediyor. Genellikle telefonlarında Symbian işletim sistemini tercih eden Nokia son zamanlarda Microsoft işbirliği ile piyasaya bir çok Windows Phone'lu telefonun sürülmesinde ön ayak oldu. Dünyanın en iyileri arasına giren telefonlardan birisi de bu işbirliği ile üretilen dev ekranlı Lumia 920 oldu. 

Gücünü Windows Phone 8'dan alan akıllı telefon, HSPA+, Wi-Fi, 4.5 inç dokunmatik ekran (Pure Motion HD), 1.5GHz çift çekirdekli işlemci, 8.7 megapiksel kamera + BSI sensör ve resim sabitleme, A-GPS, 16GB dahili depolama alanı (genişletilemiyor), NFC, Bluetooth, dört bant GSM gibi güçlü özelliklerle 1.390 TL gibi bir rakamdan alıcılarla buluşuyor.

Lumia 920 - Donanım Puanı: 90.846 puanSon yıllarda yakaladığı çıkışla milyonlarca kullanıcı tarafından çeşitli sektörlerde tercih edilen Sony, akıllı telefon dünyasında da vazgeçilmezler arasında yer alıyor. Xperia modelleriyle yakaladığı çıkış rakiplerini imrendiriyor. Dünyanın en iyileri arasına giren Xperia SP modeli de bu modellerden bir tanesi. 4.6 inç dokunmatik ekran (HD), 1.7GHz çift çekirdekli işlemci, 8 megapiksel kamera, LTE, HSPA+, Wi-Fi, A-GPS, genişletilebilir depolama (microSD yoluyla), NFC, Bluetooth, HDMI adaptörü için MHL destekli USB, dört bant GSM. gibi göz dolduran özellikleriyle 1.250 TL gibi rakamla kullanıcılarla buluşuyor.

Xperia SP - Donanım puanı: 90.849 puan


Yine listenin sonlarına doğru göreceğimiz dünyanın en iyi akıllı telefon üreticilerinden Samsung'un Samsung Galaxy Express modeli de dünyanın en iyileri arasına girmeyi hak kazanmış durumda. 4.5 inç dokunmatik ekran, 1.5GHz çift çekirdekli işlemci, 8 megapiksel kamera, LTE, HSPA+, WiFi, genişletilebilir depolama, A-GPS, Bluetooth, USB, dört bant GSM gibi parçalardan gücünü alan Express 260 euro'luk fiyatıyla uygun bütçeye sahip akıllı telefonlar arasında.

Galaxy ExpressDonanım puanı: 91.096 puan


Çin'in akıllı telefon sektöründe dünya çapında ismini duyurduğu ilk ve büyük etki yaratan telefonlarından Oppo Find 5, dünyanın en iyileri arasındaki yerini korumaya devam ediyor. 5 inç dokunmatik ekran (Full HD), 1.5GHz dört çekirdekli işlemci, HSPA+, WiFi, 13MP kamera ve full HD video kaydı, 16/32GB dahili depolama, A-GPS, micro USB, Bluetooth, dört bant GSM gibi çarpıcı özellik ve 399 euro'luk fiyatıyla kullanıcıların 2012/2013 yılı içerisinde en büyük gözdelerinden birisi haline geldi.

Donanım puanı: 91.292 puan

Tablet ve telefon sektörünü birbirine bağdaştıran Note serilerinin 2. telefonu da dünyanın en iyileri arasında yer alıyor. 5.5 inç dokunmatik ekran (HD ve Super AMOLED), kalem girişi desteği, 1.6GHz dört çekirdekli işlemci, HSPA+, WiFi, 8MP kamera ve full HD video kaydı, A-GPS, genişletilebilir depolama (microSD yoluyla), MHL destekli micro USB, Bluetooth, dört bant GSM gibi güçlü donanımıyla rakiplerini aynı kulvarda geride bırakmayı başaran Galaxy Note 2, 1.300 TL gibi bir rakamdan kullanıcılarla buluşuyor.

Donanım puanı: 91.353 puan


Akıllı telefon dünyasında kendine belli bir hisseyi yer edinen, son zamanlarda hisselerini tamamen devreden bir diğer firma ise Motorola'nın RAZR HD modeli karşımıza çıkıyor. 4.7 inç dokunmatik ekran (Super AMOLED), 1.5GHz çift çekirdekli işlemci, Wi-Fi, HSPA, 8MP kamera ve Full HD video kaydı, genişletilebilir depolama, A-GPS, Bluetooth, micro HDMI, micro USB, dört bant GSM gibi güçlü özellikleriyle 390 euro gibi bir fiyatla raflardaki yerini almış durumda. 

RAZR HD - Donanım puanı: 91.725 puan


Sırada hepimizin hayatında belli bir yer edinmiş, deneyimini yaşayamasak da muhakkak duyumlarını aldığımız iPhone5 yer alıyor. 64 GB modeliyle dünyanın en iyi telefonları listesinde güzel bir konuma sahip durumda. 4 inç dokunmatik ekran (640x1136 piksel), 1GHz çift çekirdekli işlemci, HSPA+, LTE, WiFi, Full HD video kaydedebilen 8MP kamera, 64GB dahili depolama (genişletilemiyor), A-GPS, Bluetooth, Lightning portu, dört bant GSM gibi standart donanımıyla oldukça akıcı bir performans deneyimi sunan iPhone 5 2.500 TL'nin üstünde bir fiyatla kullanıcılara satılmaktadır.

iPhone 5 - Donanım puanı: 92.243 puan


Sırada tüm dünyanın en çok satılan telefonu ödülünü elinde bulunduran, gücünü Android'den alan Samsung'un bir zamanlardaki en büyük amiral gemilerinden Galaxy S3 bulunuyor. 4.8 inç dokunmatik ekran (HD ve Super AMOLED), 1.4GHz dört çekirdekli işlemci, WiFi, HSPA+, 8MP kamera, Full HD kamera, genişletilebilir depolama (microSD yoluyla), MHL destekli USB, dört bant GSM gibi donanımsal özellikleri bulunan telefonun fiyatı günümüzde ortalama olarak 1.250 civarında dolaşmaktadır. Hali hazırda milyonlarca kullanıcıya sahip olan telefon günümüzde performans bakımından doyumsuz bir keyif yaşatmaya devam ediyor.

Galaxy S3 - Donanım puanı: 92.403 puan

Liste ilerledikçe Sony'nin telefonları karşımıza daha sık gelmeye başladı bile. İşte o modellerden bir tanesi de Sony Xperia V4.3 dokunmatik ekran (HD), 1.5GHz çift çekirdekli işlemci, HSPA+, LTE, WiFi, Full HD video kaydedebilen 13MP kamera, genişletilebilir depolama (microSD yoluyla), MHL destekli micro USB, Bluetooth, dört bant GSM gibi güçlü özellikleriyle aldığı donanım puanı en iyiler listesinde ilk sıralara yerleşmesini sağlamış durumda. 350 euro'dan satışa sunulan akıllı telefon halihazırda 100 binlerce kişi tarafından kullanılmaktadır.

Donanım puanı: 92.436


HTC'nin akıllı telefon dünyasında bir üst basamağa geçtiği, mobil kullanıcılarının gönlünü fethettiği telefon var sırada karşımzıda. Evet HTC One X+'dan bahsediyoruz. 4.7 inç dokunmatik ekran (HD ve Super LCD2), 1.7GHz dört çekirdekli işlemci, WiFi, HSPA, 8MP kamera ve Full HD video kaydı, 64GB depolama alanı (genişletilemiyor), A-GPS, MHL destekli micro USB, Bluetooth, dört bant GSM gibi ezici bir donanımla listede en üst sıralarda yer almayı hakeden bir telefon. Günümüzde 1.700 TL gibi ortalam bir fiyattan kullanıcılarla buluşmaktadır.

HTC One X+ Donanım puanı: 92.853 puan


LG'nin dünyanın en iyileri listesine giren 2. telefonu da Optimus G olarak karşımıza çıkıyor. 4.7 inç dokunmatik ekran, 1.5GHz dört çekirdekli işlemci, HSPA, LTE, WiFi, Full HD video kayıt destekli 13MP kamera, 32GB dahili depolama (genişletilemiyor), A-GPS, MHL destekli micro USB, NFC, Bluetooth, dört bant GSM. 1.500 TL gibi bir rakamla kullanıcılara sunuluyor. 

Donanım puanı: 93.185 puan


Yine Sony, yine dünyanın en iyileri listesinde yer alan başka bir Xperia. Bu sefer karşımıza çıkan telefon ise Z modeli. Dünyanın en iyi telefonları arasında bazı firmaların en güçlü adayı olarak karşımıza çıkan Xperia Z, 5 inç dokunmatik ekran (Full HD), sağlam ve su geçirmez kasa, 1.5GHz dört çekirdekli işlemci, HSPA+, LTE, WiFi, Full HD video kaydı destekli 13 megapiksel kamera, genişletilebilir depolama (microSD yoluyla), A-GPS, MHL destekli micro USB, Bluetooth, dört bant GSM gibi dikkat çekici özellikleriyle 1.800 TL'nin üzerinde mobil severlere sunuluyor.

Xperia Z- Donanım puanı: 93.701 puan


HTC'nin akıllı telefon dünyasının en iyileri arasında bulunan bir diğer telefonu ise HTC One olarak karşımıza çıkmaktadır. Göz alıcı tasarım ve dizaynı kullanıcıları şimdiden cezbetmeyi başardı bile. Satışa çıktığı hafta 100 binlerce kişiye satılan telefon şu özellikleriyle kullanıcıların beğenisini topluyor. 4,7 inç dokunmatik ekran, 1,7 GHz dört çekirdekli işlemci, LTE, HSPA, WLAN-n, UltraPixel kamera (Full HD video), 32 GB dahili hafıza; A-GPS alıcı, (HDMI adaptörü için MHL destekli microUSB), Bluetooth, GSM Quad Band. Oldukça yüksek bir donanım puanına sahip olan telefonun fiyatı ise 1.900 TL civarında seyretmektedir.

HTC One - Donanım puanı: 95.466 puanİşte kral sahnede dedirtecek cinsten bir telefon karşımıza çıkıyor listemizin başında. Samsung en iyiler arasında 3. telefonuyla boy gösteriyor. Galaxy S4 çıkışından günümüze kadar gelen sürede büyük sükseler yaratan bir telefon oldu. Bu güçlü donanıma sahip kısaca cihaz şu özelliklere sahip; 5 inç dokunmatik ekran (Full HD), 1.9GHz dört çekirdekli işlemci, 13 megapiksel kamera, 16GB depolama alanı (microSD ile genişletilebiliyor), WiFi, A-GPS, NFC, Bluetooth, MHL destekli microUSB, dört bant GSM. Ülkemizde ortalama değeri ise 1.800 TL civarında seyretmektedir.

Galaxy S4Donanım puanı: 97.130 puan

1374496676_13705481221.png

Yorumlar
Misafir
s3 mini var bende çok kullanışlı bence şarzı 2 gün dayanıyor ama güzel telefonkibar duruyor
Cevapla
Misafir
Htc ile samsung arasındaki farkı görebilmek için ikisini bir yan yana koyun 1 htc nin kullandığı malzemeye bakın birde samsung'un bir türlü vazgeçemediği plastiğe bu değerlendirmeyi yapan kişi veya kurumun samsung'dan epey para almış olsa gerek zaten samsun reklam susun da 1 numara değil mi samsun reklamda dünya devi hetece ise sadece kalitede
Cevapla
Misafir
Dikkat edin muhalefetin sesi çok çıkıyor ve o muhalefet htc cephesindeyse samsungun iktidarlığı doğrulanmış demektir. bağırın htc'ciler. siz bağırdıkça SAMSUNGUN TAHT SAHİBİ OLDUGU GERCEGI DAHADA SAGLAMLASIYOR :)
Cevapla
Misafir
baştan sona okudum yorumları. en gıcık olduğum cümle plastik kasaymışta ucuzmuşta. ulan demir kasayla çivimi Çakıyorsun ne. yerden yeremi atıyorsun zevkine. tutturmuş bi plastik diye. daha hafif ve ucuz. ha ucuzluk demişken. ulan bizim milletten bi cacik olmaz. pahalı versen bune yaw kazıklıyorlar dersiniz ucuz satınca kötü olduğu için ucuz diyorsunuz. size 3 milyar deseler müstahak. şu s4 donuyor diyenler gitsin telefon kullanmayı öğrensin. sadece s4 degil. günümüzün amiral gemisi olan telefonlar donmaz. donarsa kullanıcı hatasıdır o. 7 yıldır akıllı telefon kullandım daha bir kez olsun dondurmadım. ve sıralamaya gelince. Bütün resmi kayıtlar samsungu işaret ediyor. gerçekçi bakın. ve dikkat edin muhalefetin sesi çok çıkıyor ve o muhalefet htc cephesindeyse samsungun iktidarlığı doğrulanmış demektir.
Cevapla
Misafir
Note 2 kullanıyorum ve tavsiye ediyorum bilgisayar kullanmaktan vazgeçtim şiddetle tavsiye ediyorum.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.