Mobil

İşte en çok kullanılan Android sürümü!

Google, akıllı telefonlardaki Android oranlarını açıkladı.

İşte en çok kullanılan Android sürümü!

Google, Eylül ayında Android dağıtım oranlarını yayınladı. Android Nougat 7.0 ve 7.1 geçen a y% 13.5 Android cihazda mevcut iken, şimdi cihazların % 15.8'inde bulunuyor. İşletim sistemi en sonunda, % 15,1 pazar payı olan KitKat'ı geçti.

Android 6.0 Marshmallow, geçen ayın % 32.3'ünden hafifçe az bir düşüşle % 32.2 ile en büyük yüzdeyi koruyor.  Jelly Bean de düşüşüne devam ediyor ve artık cihazların % 6.9'ında mevcut. Öte yandan, Lollipop % 28.8'e geriledi. Bu arada, Gingerbread ve  Ice cream sandwich % 0.6 oranında akıllı telefonda kullanılıyor.

 1505311192_android-sept.jpg

Google'ın en yeni işletim sistemi olan Android 8.0 Oreo dağıtım grafiğine girmedi, yani % 0.1'den az Google Play cihazına yüklendi. Veriler 11 Eylül tarihinde sona eren yedi günlük süre boyunca toplandı ve yalnızca o dönemde Google Play Store'u ziyaret eden cihazları temsil ettiğinden AOSP cihazları bulunmuyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.