Mobil

İşte en ucuz sanal gerçeklik gözlükleri!

Telefonlarınızdan sanal gerçeklik teknolojisini deneyimleyebileceğiniz uygun fiyatlı sanal gerçeklik gözlükleri yazımızda!

İşte en ucuz sanal gerçeklik gözlükleri!

Sanal gerçeklik teknolojisi hızla hayatımızın bir parçası olmaya başladı. Binlerce liralık profesyonel sanal gerçeklik gözlüklerinden 20-30TL değerinde basit mobil için olan sanal gerçeklik gözlüklerine kadar birçok fiyat skalasında bu teknolojiye erişmek mümkün.

1462202952_vr-1.jpg

Hem Android hem de iOS platformunda Google Cardboard mantığında çalışan sanal gerçeklik gözlükleri için birçok ücretsiz oyun ve uygulama bulunuyor. Eğer sanal gerçeklik teknolojisine oldukça uygun bir fiyatla ulaşmak istiyorsanız yazımızdaki Cardboard ve muadili sanal gerçeklik gözlüklerine gözatabilirsiniz.

Listemizdeki tüm sanal gerçeklik gözlüklerini kullanmak için telefonunuzu gözlüğe yerleştirmeniz gerekiyor, elbette bu fiyat segmentinde dahili bir ekran olması beklenemez.

 Sonraki sayfalara ilerleyerek en ucuz sanal gerçeklik gözlükleri listemize gözatabilirsiniz!

Google Cardboard v1

1462203046_vr-1-cardboard.jpg

Google'ın ilk olarak piyasaya 2014 yılında sürdüğü birinci versiyon karton sanal gerçeklik gözlüğü Google Cardboard, listedeki tüm sanal gerçeklik gözlüklerinin çalışma mantığını oluşturuyor. 15-25TL arasında fiyatlarla temin edebileceğiniz sanal gerçeklik gözlüğünde kontrol edebilmeniz için bir adet analog magnet bulunuyor.

Google Cardboard v2

1462202988_vr-2.jpg

İkinci versiyon Cardboard olan Google Cardboard v2, ilk versiyondan farklı olarak daha geniş bir şeffaf lens ve duyarlı manyetik kontrol magnetiyle geliyor. Ayrıca bazı Cardboard v2 modellerinin elinizle tutmadan kullanabilmeniz için dahili kafa bandı da bulunuyor. Google Cardboard v2 ortalama 25-40TL arasında satılıyor.

VR Box

1462203095_vr-3.jpg

Ülkemizde en yaygın olarak kullanılan sanal gerçeklik gözlüklerinden olan VR Box'ın kontrol kumandalı ve kontrol kumandasız olmak üzere iki farklı modeli bulunuyor. VR Box görsel olarak Samsung'un Gear VR tasarımını andırıyor. Standart Cardboard mantığıyla çalışan bu gözlük plastik maddeden üretilmiş ve Cardboard'a göre daha konforlu bir kullanım sunuyor. İlk modelini 40-60TL, ikinci modelini ise 80-150TL aralığında bulabilirsiniz. 

Ritech Riem

1462203178_ritech-riem.jpg

Plastik maddeden üretilen RiTech Riem yanında Bluetooth kontrol kumandasıyla birlikte geliyor. Tasarım olarak diğer sanal gerçeklik gözlüklerine göre biraz daha kaba tasarımla karşımıza çıkan Ritech Riem 50-70TL fiyat skalasında ülkemizde temin edilebiliyor. Ayrıca bu sanal gerçeklik gözlüğünün bir üst modeli Ritech Riem 2 90-110TL fiyat aralığında bulunabiliyor.

Look VR

 1462203383_vr-4.jpg

Tıpkı Google Cardboard v1 ile aynı yapıya ve tasarıma sahip olan üründe çeşitli renklendirmeler ve logo değişimi dışında Cardboard v1'e göre bir farklılık bulundurmayan Look VR 30-40TL fiyat aralığında karşımıza çıkıyor. Eğer karton renginde olmasın, daha şık ve renkli bir sanal gerçeklik gözlüğü olsun diyorsanız Look VR'ı tercih edebilirsiniz çünkü bu gözlüğün birçok farklı renk seçeneği bulunuyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.