İşte eşsiz akıllı telefon BlackBerry Passport'un eşsiz özellikleri

BlackBerry Passport'un bu eşsiz özellikleri szi etkileyebilir.

İşte eşsiz akıllı telefon BlackBerry Passport'un eşsiz özellikleri

BlackBerry’nin yakında gelmesi beklenen amiral gemisi BlackBerry Passport, yılın ikinci yarısında gelecek en çok merak edilen akıllı telefonlardan biri. Cihaz, kare ekranı ve farklı fiziksel QWERTY klavyesi ile eşi benzeri olmayan bir telefon.  Son yıllarda oldukça fazla kan kaybeden BlackBerry, yeni amiral gemisi ile aynı zamanda, piyasaya iOS ve Android sahiplerinin ilgisini çekecek bir akıllı telefon sunmayı amaçlıyor.

BlackBerry Pasport oldukça büyüleyici 3450 mAh pil özelliğine sahip. Bu pil ile Passport, kullanıcısına tüm gün rahatlıkla hizmet edecektir. Cihaz ayrıca, BBM aramalarda mevcut olan BlackBerry Natural Sound ses özelliğine sahip. Bu özellik telefon ile yapılan çağrıların kalitesinin artmasını sağlıyor.

1405755926_poppymctootlerigids.png

BlackBerry Passport, sahip olduğu dört mikrofon ile kulağınıza gelen ortam gürültü seviyelerini ayarlıyor ve ayrıca yüksek stereo hoparlörler ile donatılmış. Cihazın benzersiz bir görünüme sahip olması dikkatimizi çekiyor olsa da, QWERTY klavye de ayrıca bir satış noktası.

Cihazın ekranında yer alacak sanal tuşlar sizin ne yaptığınıza göre değişecek. Örnek verecek olursak, web tarama yaptığınız zaman sanal tuşların olduğu kolonda taksim işareti ( / ), e-posta yazacağınız zaman ise @ sembolü sizin için mevcut olacak.

Kutusundan BlackBerry 10.3 işletim sistemi ile çıkması beklenen BlackBerry Passport, Siri, Cortona ve Google Now gibi sesli asistanlara rakip olacak BlackBerry Assistant özelliği ile gelecek. Kullanıcılara sesli arama yapma, SMS/BBM/e-posta mesajı gönderme, alışveriş mağazalarını bulma ve hava durumu hakkında bilgi verme hizmetleri sağlayacak olan asistan, sosyal ağlardaki trendleri keşfetme seçeneği de sunacak. 

Bakalım BlackBerry Passport bu özelliklerle rakiplerine karşı yol kat edebilecek ve eski popüler günlerine dönebilecek mi? Siz ne dersiniz?

1405758575_passportpockethicrop.jpg